کتاب «فرمانده من» تولید دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری، به زودی از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ شصت و سوم می‌رسد.
تصویر کتاب
تصویر کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومی حوزه هنری، کتاب «فرمانده من» به زودی به چاپ شصت و سوم می‌رسد. این کتاب حاوی قصه‌هایی از فرماندهان دفاع مقدس به قلم رحیم مخدومی،‌ احمد کاوری، داوود امیریان، ‌علی اکبر خاوری‌نژاد،‌ حسن گلچین، ‌هادی جمشیدیان، عباس پاسیار و... است. 

« من روز عاشورا برمی گردم»،‌ «شب هور»،‌ «رمز یا زهرا (س)»،‌ «فستیوال انفجار و گلوله»، «‌مثل گل سرخ»،‌ «عقد آسمانی» و «مسیح کردستان » عنوان‌های قصه‌های این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

در قسمتی از کتاب آمده است: «آدم‌های کوچک‌اندام ولی بزرگ‌منش را دوست دارم. وقتی شیفته‌شان می‌شوم سعی می‌کنم به هر طریقی با آنها رفاقت کنم. امروز بخت با من یار شده که ساعتی در ماشین فرمانده گردان باشم و با هم به « کرخه کور» برویم و ...»

رهبر معظم انقلاب در دست‌نوشته‌ای بر کتاب، مرقوم فرموده‌اند: «السلام علیکم یا اولیاء‌الله و احبائه، السلام علیکم یا اصفیاءالله و خیرته، السلام علیکم یا انصار دین‌الله و اعوان ولیه …
ای آیت‌های خدا، ای معجزه‌های ایمان، ای نشانه‌های تعالی جاودانه انسان …
ای گلهای محمدی که فساد و آلودگی جهان امروز نتوانست از شکوفایی باز داردتان، برقی شدید و دنیای تاریک را روشن کردید، حجتی شدید بر آن کوتاه‌نظران که بالندگی انسان الهی را در عصر تسلط مادیت ناممکن می‌دانستید، خاطره‌ی مسلمانان صدر اسلام را زنده کردید و صدق و اراده و فناء فی‌الله را حتی پیش از آنان به نمایش گذاشتید. آنان به نفس پیامبر و نزول پیاپی آیات قرآن دل را گرم و جان را تازه می‌کردند. اما شما چه؟ حقاً خلوص و تقوا را مجسم کردید و برای آن امام بحق که مظهر خلوص و تقوا بود سربازانی شایسته شدید … سلام‌الله علیه و علیکم هنیئا لکم رحمة ربکم.
کتبه بیمناه الوازره اسیر امانیة و ذلیل نفسه‌علی الحسینی غفرالله له و رحمة و حشر مع اولیائه و الحقه بهذه الزمره الطیبه. آمین. این کتاب در 13 رجب 1411 با چشمی لبریز اشک شوق و حسرت زیارت شد.»

کتاب « فرمانده من »که چاپ اول آن در سال ۶۹ انجام شده٬ جزو کتاب‌های نقره‌ای سوره مهر است.

چاپ شصت و سوم کتاب «فرمانده من» با شمارگان دو هزار و 500 نسخه، 102 صفحه، قطع پالتویی به زودی از سوی انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود.

کد مطلب : ۲۰۴۲۹۸
https://www.ibna.ir/vdcco0qi42bqxi8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه شهید سردار سلیمانی
پرونده ویژه چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس
رحلت امام خمینی(ره)