کتاب «هاشمي در سال 88» كه به قلم حجت‌الاسلام رضا صنعتي نوشته شده پس از دو سال و نیم توقیف سرانجام به چاپ رسید. این کتاب در بیست و هفتمین نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران رونمايي مي‌شود.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روابط عمومي انتشارات سلمان فارسي، «هاشمي در سال 88» گزارشي جامع از مواضع آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از ابتداي فروردين 1388 تا پايان اسفندماه اين سال است. اين كتاب كه به قلم حجت‌الاسلام رضا صنعتي نوشته شده خردادماه 1390 براي اخذ مجوز نشر به اداره‌ فرهنگ و ارشاد اسلامي قم تحويل شد اما متأسفانه دولت دهم از اعظاي مجوز به آن سر باز ‌زد و با روي كار آمدن دولت تدبير و اميد مجوز اين كتاب اسفندماه 92 صادر شد. كتاب مذكور هم‌اكنون چاپ شده و آماده‌ رونمايي در بیست و هفتمین نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران است. 

نويسنده در اين كتاب تنها به گزارش مواضع شخصيت مورد بحث اكتفا و از تحليل اين مواضع خودداري كرده است. كتاب «هاشمي در سال 88» در پنج بخش تنظيم شده است. بخش نخست به گزارش مواضع هاشمي در مرزبندي با دشمن و نفي اقدامات ساختارشكنانه می‌پردازد. بخش دوم به تبيين مواضع وي در برابر يك جريان از مجموعه جريان‌هاي اصول‌گرا اختصاص يافته است. در بخش سوم به هشدارهاي هاشمي در سال 88 پرداخته شده است. بخش چهارم، راهكارهاي وي براي برون‌رفت از وضعيت نامطلوب اين سال را گزارش كرده است. فصل پنجم نيز به گزارش چند چالش مرتبط با وي (از جمله طرح دولت وحدت ملي، علت نگارش نامه به مقام معظم رهبري، كارگرداني مبارزات انتخاباتي رقباي دكتر احمدي‌نژاد، امتناع از اقامه نمازجمعه تهران، صحنه‌گرداني حوادث پس از انتخابات، عدم حضور در مراسم تنفيذ و تحليف رييس جمهور، خانواده‌ هاشمي و...) اختصاص يافته است. 

 كتاب «هاشمي در سال 88» در 464 صفحه با قطع وزيري و بهای 18 هزار و 500 تومان منتشر شده و در نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران رونمايي و در غرفه انتشارات دفتر نشر معارف انقلاب عرضه خواهد شد.
کد مطلب : ۱۹۷۷۱۹
https://www.ibna.ir/vdcb8zb89rhb9zp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
امانی
صداقت اقای هاشمی. درطول خدمات صادقانه به نظام آشکار است. متن زندگی‌نامه اقای هاشمی مایه امید جوانان به زندگی است. تنها آرزویم دیدار با هاشمی بود که موفق نشدم اگر وضعیتم مناسب بود ‌تا پایان عمر دعاگویتان هستیم ما بمی‌ها
پرونده جایزه کتاب سال