اکرم قدیمی، از برگزاری نشست «هم‌اندیشی نقش زنان در علم و عمل برای زنان» با حضور زنان دانشگاهی و غیر دانشگاهی خبر داد.
برگزاری نشست «هم‌اندیشی نقش زنان در علم و علم برای زنان»

دکتر اکرم قدیمی،‌ رییس انجمن ترویج علم ایران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره برگزاری نخستین جلسه از سلسله نشست‌های «هم‌اندیشی نقش زنان در علم و علم برای زنان» اظهار کرد: بعد از تشکیل کار گروه زن و علم در انجمن ترویج علم، نخستین جلسه این کار گروه با عنوان «هم‌اندیشی نقش زنان در علم و علم برای زنان» فردا چهارشنبه 14 اسفند‌ماه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود. 

وی با اشاره به اهداف برگزاری این نشست افزود: دو هدف اصلی از برگزاری این نشست‌، ابتدا‌ شناسایی جایگاه زنان فعال در عرصه علم و برقراری ارتباط بین زنان دانشگاهی و غیر دانشگاهی است. به عبارتی دیگر به دنبال پاسخ به این پرسش هستیم که زنان فعال در حوزه علم چطور از دانش خود به نفع جامعه و خانواده بهره‌ می‌برند. در این نشست همچنین،‌ میزگرد‌هایی با حضور زنان دانشگاهی، غیر دانشگاهی و هنرمندانی مانند پوران درخشنده برگزار می‌شود.

قدیمی ادامه داد: در این نشست دکتر زهرا جواهریان، مدیر کل دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست به نمایندگی از دکتر معصومه ابتکار، رییس سازمان حفاظت از محیط زیست، مرتضی براری، دبير کميسيون انجمن‌های علمی و چند تن از شخصیت‌های دانشگاهی حضور خواهند داشت.

نشست «هم‌اندیشی نقش زنان در علم و علم برای زنان» ساعت 14 تا 18 فردا چهارشنبه 14 اسفند‌ماه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزاری می‌شود./

کد مطلب : ۱۹۶۱۱۷
https://www.ibna.ir/vdccseqsm2bqos8.ala2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401