چهار دست نوشته از روسالیا د کاسترو، بانوی نویسنده و شاعر اسپانیایی کشف شد.
روسالیا ده کاسترو
روسالیا ده کاسترو
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از افه، چهار دست نوشته از روسالیا د کاسترو، بانوی نویسنده اسپانیایی 129 سال پس از مرگش کشف شد. این دست نوشته‌ها شامل تعدادی شعر منتشر نشده از این نویسنده محبوب سبک رمانتیسیسم است.

این دست نوشته‌ها که همزمان با صد و پنجاهمین سالگرد انتشار اثر کاسترو با نام «ترانه‌های گالیسی» کشف شدند، بازگو کننده ویژگی‌های جدیدی از سبک نگارش این شاعر در اوایل کارش به زبان گالیسی است.

احتمال می‌رود کاسترو این چهار دست‌نوشته را که یکی به زبان گالیسی و سه تای دیگر به زبان اسپانیایی است، برای همسرش، مانوئل مورگیا نوشته باشد.

خسوس آلونسو مونته رو، رییس آکادمی سلطنتی زبان گالیسی در مورد این دست نوشته گفت: 129 سال پس از مرگ یک نویسنده، دست نوشته‌هایی از او کشف شدند. باور کردنش سخت بود.

وی در ادامه گفت: امروز نه تنها برای آکادمی سلطنتی که برای رئالیسم جهانی یک روز بی‌نظیر است. امیدواریم در آینده مدارک بیشتری از این نویسنده بزرگ کشف شوند.

انریکه مونته آگودو، دبیر این آکادمی و استاد دانشگاه سانتیاگوی اسپانیا در این مورد گفت: آخرین دست نوشته این نویسنده در سال 1953 کشف شده بود و حالا ، پس از گذشت 60 سال از آن روز ، کشف دست نوشته‌های دیگری از وی باورنکردنی است.

وی همچنین در مورد صاحب این دست نوشته‌ها گفت: این دست نوشته از میان اوراقی که متعلق به گالا، دختر روسالیا بودند پیدا شده است. گالا بین سال‌های 1925 و 1927 این نوشته ها را به مانوئل کاساس فرناندز ، شهردار وقت لاکرونیا، محل زندگی این نویسنده اهدا کرده بود.

روسالیا د کاسترو، شاعر و رمان‌نویس اسپانیایی، در سال 1837 در سانتیاگوی اسپانیا متولد شد و در سال 1885 درگذشت. آثار او به زبان گالیسی و اسپانیایی نوشته شده‌اند و وی همراه گوستاوو آدولفو بکر، از پیشروان شعر مدرن اسپانیا و همچنین از مطرح‌ترین چهره‌های ادبیات گالیسی محسوب می‌شود.

«دختر دریا» در سال 1859، «برای مادرم» در سال 1863، «ویرانه‌ها» در سال 1866، «شوالیه‌ای با چکمه‌های آبی» در سال 1867 ، «اولین مجنون» در سال 1881 و «دسته گل های روز یکشنبه» در سال 1882 از مهم‌ترین آثار این شاعر هستند.
کد مطلب : ۱۹۱۸۷۹
https://www.ibna.ir/vdccmsqso2bqo48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران