«آموزش تصویری و ترفندهای SWMM» عنوان اثری است که به آموزش نرم‌افزار SWMM، یکی از قدرتمند‌ترین ابزارها برای محاسبات زه‌کشی شهری و مدیریت رواناب، می‌پردازد. انتشارات کلک زرین، این کتاب را به بازار نشر عرضه کرده است.-
«آموزش تصویری و ترفندهای SWMM» از دریچه کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «آموزش تصویری و ترفندهای SWMM» که به قلم محسن احمدی به رشته تحریر درآمده است، به‌صورت تصویری شیوه کار با نرم‌افزار SWMM را ارایه می‌کند. این نرم‌افزار، نخستین‌بار در سال 1971 تولید شده و تا امروز که نسخه پنجم آن ارایه شده، تغییر و تحولات بسیاری در آن ایجاد شده است. 

سادگی محیط کار، حجم کم، آسانی نصب، فراگیری استفاده و قدرت نرم‌افزار SWMM در شبیه‌سازی مدل‌ها، از مهم‌ترین قابلیت‌های این نرم‌افزار است که در این کتاب به آن‌ها اشاره شده است. 

آشنایی با مباحث هیدرولوژی و هیدرولیکی، از پیش‌نیازهای مطالعه کتاب «آموزش تصویری و ترفندهای SWMM» به‌شمار می‌آید. مولف در این اثر کوشیده است تا برای درک بهتر مخاطبان، از تصاویر متعدد استفاده کند.

این اثر در 9 فصل تنظیم شده است. «معرفی نرم‌افزار»، «تنظیمات»، «اجزای مدل»، «اجرا و تنظیمات شبکه»، «معرفی ملی زبانه Data»، «پیدا کردن و ویرایش اجزا»، «خروجی مدل» و «انتقال و کالیبره کردن داده‌ها» عناوین این فصل‌ها را تشکیل می‌دهند. 

مولف در مقدمه این اثر، این نرم‌افزار را چنین معرفی کرده است: «گرچه از این نرم‌افزار در شبیه‌سازی‌های هیدرولوژیکی غیرشهری نیز استفاده می‌‌شود، ولی شهرت آن به دلیل مدل‌سازی و مدیریت حوضه‌های شهری می‌باشد. SWMM قادر به شبیه‌سازی مدل در یک زمان، در دوره‌های طولانی، مدل‌های سطحی و زیرسطحی است.»

نخستین چاپ کتاب «آموزش تصویری و ترفندهای SWMM» با شمارگان 500 نسخه در 128 صفحه، به بهای پنج هزار و 800 تومان از سوی انتشارات کلک‌زرین منتشر شده است.

کد مطلب : ۱۹۰۶۰۴
https://www.ibna.ir/vdchvvnzk23nw-d.tft2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

feedback
Iran, Islamic Republic of
mehrnaz
مطلب مفیدی است
پرونده ویژه پویش #تندرست_باش_ای_ایران