کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

باربارا پارک نویسنده کتاب های کودک درگذشت

1 آذر 1392 ساعت 12:16

باربارا پارک، نویسنده و خالق مجموعه کتاب های پرفروش جونی بی.جونز برای کودکان درگذشت.-


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از آسوشیتدپرس، باربارا پارک نویسنده آمریکایی در 66 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

نخستین مجموعه از کتاب های جونی بی.جونز با عنوان «جونی بی.جونز و اتوبوس بدبوی احمق» در سال 1992 منتشر شد.

پارک 30 عنوان از این مجموعه منتشر کرد که در همه آنها یک کودکستان بامزه در مرکز قصه ها قرار داشت. در شماری از این مجموعه کودکستان جای خودش را به دبستان و خانواده داد.

از مجموعه کتاب های این نویسنده بیش از 55 میلون نسخه در سراسر جهان به فروش رفته است.

«جونی بی.جونز و تولد جیمی بد» ، «جونی بی.جونز یک پیپ در کیفش دارد» و «جونی بی.جونز و نخستین سال مدرسه» از دیگر عناوینی هستند که در این مجموعه منتشر شده اند.

پارک متولد تیدسول در نیوجرسی بود. او زمانی که در کالج تحصیل می کرد با همسرش آشنا شد و ازدواج کرد و صاحب دو فرزند پسر شد که عامل اصلی وی برای نوشتن قصه ها شدند.

او همواره از دوستش جودی بلوم برای این که الهام بخش او برای نوشتن داستان های بامزه برای کودکان شد یاد می کرد . پس از درگذشت پارک، بلوم به آسوشیتدپرس گفت من جوی بی هستم و همیشه می گویم هیچوقت نمی توانستم این کتاب ها را بنویسم، اما دوست داشتم چنین کتاب هایی داشته باشم.

علاوه بر این مجموعه پرفروش، پارک چندین کتاب کودک دیگر و کتاب های تصویری برای بچه ها نوشت و چندین عنوان رمان برای نوجوانان خلق کرد.

او همواره می گفت هیچ مشکلی ندارد که در ذهنش یک دختر بچه 6 ساله باشد. با این حال برخی والدین و مربیان، این کتاب ها را مورد انتقاد قرار می دادند و استفاده از واژه های سطح پایین و عوامانه توسط یک بچه را مناسب نمی دانستند. اما پارک این انتقادها را قبول نداشت و می گفت جهان کودکان ساده و صمیمی است.


کد مطلب: 186349

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/186349/باربارا-پارک-نویسنده-کتاب-های-کودک-درگذشت

ایبنا
  https://www.ibna.ir