کاوه کیاییان، مدیر نشر چشمه با ابراز امیدواری نسبت به صحبت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع ناشران گفت: صحبت‌های آقای جنتی بسیار امیدوارکننده بود و انتظار می‌رود مشکلات این انتشارات باسابقه هرچه زودتر برطرف شود./
کاوه کیاییان
کاوه کیاییان

 کیاییان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: هنوز تفاوت خاصی در نحوه فعالیت‌ نشر چشمه به‌وجود نیامده‌است، اما صحبت‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار امیدوار کننده بود.

مدیر نشر چشمه ادامه داد: آخرین بار  هفته گذشته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کردیم و کتابی از ما قبول نکردند اما همان‌طور که امروز وزیر ارشاد در جمع خادمان نشر بیان کرد، از نظر قانون، تعلیق نشر چشمه درست نیست. این اتفاق نیز براساس دستورهای سلیقه‌ای در دولت قبل انجام شده‌است. 

به گفته کیاییان، اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران پیگیر برطرف‌کردن تعلیق نشر چشمه بوده‌است و مشکلات این انتشارات در جلسه مسوولان اتحادیه با سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان شده‌است. 

وی با اشاره به توقف فعالیت‌های این انتشارات اظهار کرد: از دیماه 1390  کتابی از سوی نشر چشمه مجوز نگرفته است و اجازه شرکت در نمایشگاه کتاب تهران نیز به ما داده نشد، امیدوارم که با صحبت‌های آقای وزیر تغییرات انجام شود تا این انتشارات دوباره بتواند به فعالیت‌های خود ادامه دهد. 

حسن کیاییان، بنیانگذار نشر چشمه نیز در گفت‌وگوی کوتاه با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون امور فرهنگی این وزارتخانه برای پایبندی به وعده‌هایی که در آغاز تصدی مسوولیت در وزارت ارشاد داده بودند، سپاسگزاری کرد. 

صبح دیروز (25 آبان‌ماه) وزیر ارشاد در مراسم تجلیل از خادمان نشر درباره تعلیق نشر چشمه گفت: این نشر تعلیق نشده بود بلکه یک سری تصمیمات در دوره گذشته منجر به  فعالیت نکردن این واحد انتشاراتی شده‌بود. در حال حاضر این نشر به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
 
براساس سیاست‌های جدیدی که با روی کار آمدن دولت جدید اتخاذ شده جلو این گونه تصمیم‌گیری‌های خلق‌الساعه به طور کلی گرفته شده‌است.

کد مطلب : ۱۸۵۸۴۰
https://www.ibna.ir/vdcdok0fzyt0jj6.2a2y.html
گزارشگر : شهاب دارابیان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تحریف تاریخ