کتاب «دیالکتیک و امید» اثر «ارنست بلوخ» فیلسوف شهیر آلمانی با ترجمه نادر فتوره‌چی منتشر می‌شود. فتوره‌چی کتاب «تولد دوباره تاریخ» اثر «آلن بدیو» فیلسوف فرانسوی را نیز در دست انتشار دارد./
نادر فتوره‌چی
نادر فتوره‌چی

فتوره‌چی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این باره اظهار کرد: ترجمه من از کتاب «دیالکتیک و امید» اثر ارنست بلوخ به زودی از سوی نشر زاوش منتشر می‌شود. این ترجمه حدود سه سال پیش از طرف ناشر برای اخذ مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرستاده شده بود. 

وی افزود: کتاب «جنبش دانشجویی در آمریکا» با گردآوری و ترجمه من به چاپ سوم رسید. همچنین کتاب «ترور و تفکر» که حاوی چندمقاله در باب ترور و تفکر از فیلسوفان معاصری مانند تری ایگلتن، یورگن هابرماس، نوآم چامسکی، سوزان سانتاگ، هانا آرنت و ژاک دریداست، با گردآوری و ترجمه من و امیر هوشنگ افتخاری‌راد چاپ دوم خودش را تجربه کرده‌است. 

فتوره‌چی در پایان گفت: ‌اکنون نیز دست‌اندرکار بخش پایانی ترجمه کتاب «تولد دوباره تاریخ» از آلن بدیو، فیلسوف و منتقد معاصر فرانسوی هستم. این کتاب به احتمال بسیار از سوی نشر بیدگل منتشر خواهد شد. 

«جنبش دانشجویی در آمریکا؛ رویدادها و قطعاتی از دهه 60» با گردآوری و ترجمه فتوره‌چی  نخستین بار در سال 1387 با شمارگان هزار و 200 نسخه، 168 صفحه و قیمت دو هزار تومان از سوی انتشارات فرهنگ صبا منتشر شده بود. 

همچنین چاپ نخست کتاب «ترور و تفکر» در سال 1389 با شمارگان هزار و 200 نسخه، 136 صفحه و قیمت سه هزار تومان از سوی نشر چشمه در دسترس مخاطبان قرار گرفت. 

نادر فتوره‌چی، متولد 1356، مترجم آثار فلسفی و علوم سیاسی و روزنامه‌نگار است. از دیگر کتاب‌های منتشر شده ترجمه فتوره‌چی می‌توان به «سیاست و نظریه: مناظره هابرماس و مارکوزه» اشاره کرد.

کد مطلب : ۱۸۳۷۲۹
https://www.ibna.ir/vdchixnzw23n6qd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران