کتاب «نقش تاریخی زن از دیدگاه قرآن» به قلم سید ابراهیم حسینی در سه فصل نقش زن در تاریخ، نقش زن از دیدگاه قرآن و زنان الگو در قرآن را بررسی کرده است.-
تصویر جلد کتاب
تصویر جلد کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این کتاب تلاش می‌کند با معرفی زنانی که در قرآن با عنوان الگو مطرح شده‌اند، برای زنان و دختران جوان الگوسازی کند.

«نقش تاریخی زن از دیدگاه قرآن» به تحلیل نقش زن در دوره‌های مختلف تاریخی، از جوامع باستانی و جاهلیت عربی تا دوران مدرن می‌پردازد و در نگاهی دیگر، جایگاه زن از دیدگاه قرآن را در حوزه خانواده و اجتماع بررسی می‌کند.

بر اساس مطالب کتاب، «احیای شخصیت زن و معرفی مقتدرانه زن مسلمان، از ارکان مهم نهضت پیامبر گرامی اسلام(ص) است. قرآن در آیات مختلف خود تلاش کرده تا به طفیلی دانستن شخصیت زن که در طول تاریخ، جابران و جاهلان آن‌ را حفظ کرده بودند، پایان دهد.» 

همچنین در این کتاب می‌خوانیم: «اسلام با افکار خرافی چون پلید شمردن زنان مبارزه و دوست داشتن زن را جزو اخلاق انبیاء معرفی می‌کند. به همین دلیل با نزول سوره کوثر و اشاره مستقیم به حضرت زهرا(س) تلاش دارد  جایگاه حقیقی زن را تبیین کند. از دیدگاه قرآن علت غایی آفرینش، انسان است و مسئله جنسیت مطرح نیست، بلکه  زن و مرد برای رشد و تعالی یکدیگر آفریده شده اند.»

کتاب «نقش تاریخی زن از دیدگاه قرآن» به قلم سید ابراهیم حسینی با شمارگان دو هزار نسخه در 192 صفحه و به بهای 90 هزار ريال برای نخستین بار از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
کد مطلب : ۱۸۰۸۶۷
https://www.ibna.ir/vdch-vnzq23n66d.tft2.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران