کتاب «رئالیسم انتقادی» به قلم زینب توحیدی‌نسب و مرضیه فروزنده منتشر شد.-
تصویر کتاب
تصویر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، این اثر شرحی از فلسفه علم رئالیسم انتقادی را ارایه کرده، سپس با رویکرد مقایسه‌ای به ابعاد هستی‌شناختی و معرفت‌شناختی علوم اجتماعی از منظر این مکتب پرداخته و شیوه اعتدالی رئالیست‌های انتقادی در برابر افراط و تفریط پوزیتیویسم و تاویل‌گرایی را نمایان کرده است. 

اثر حاضر در حوزه معرفت‌شناسی به رشته تحریر درآمده است و مخاطبانی تخصص در حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها دارد. دکتر عماد افروغ، نویسنده و پژوهشگر نیز مقدمه‌ای بر آن نوشته است.

کتاب رئالیسم انتقادی در چهار فصل به مباحث هستی‌شناسی تجربی و دلالت‌های آن در علوم اجتماعی،‌ فلسفه علم رئالیسم انتقادی، هستی‌شناسی اجتماعی از دیدگاه رئالیسم انتقادی و جایگاه وارسی تجربی در علوم اجتماعی می‌پردازد.

مخاطبان این اثر با مضامینی نظیر انتقاد از هستی‌شناسی، جبری بودن، جهان‌ ساختاریافته، ضرورت طبیعی، جوامع، عاملیت انسانی، محدودیت‌های معرفت‌شناسی، دسترسی دروانی و وارسی تجربه به مثابه بازخورد آشنا می‌شوند.

نخستین چاپ کتاب رئالیسم انتقادی با شمارگان 800 نسخه در 276 صفحه و به بهای 95 هزار ريال به تازگی از سوی واحد نشر موسسه بوستان کتاب راهی بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۱۸۰۸۱۱
https://www.ibna.ir/vdcgqz9qqak9774.rpra.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401