کتاب «تفسیر تنزیلی قرآن؛ به ترتیب نزول» به قلم عبدالکریم بهجت‌پور به تازگی از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی روانه بازار کتاب شده است.-
تصویر کتاب
تصویر کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، تفسیر از شریف‌ترین دانش‌های اسلامی است که همزمان با فرود آمدن نخستین آیات شکل گرفت. این سبک تفسیری به انسجام مجموعه آیات هر سوره و معنادار روابط ظاهر و پنهان آیات درونی سوره و سیاق و تناسب میان آن‌ها توجه ویژه می‌کند.

در این سبک تفسیری نقش رسول خدا(ص) به عنوان معمار تغییر و تحولات مورد توجه جدی قرار می‌گیرد و تلاش می‌شود میان آموزه‌های ترتیبی جامعه و تذکر‌ها، توصیه‌ها، تسلیت‌ها و سایر رهنمودهای خدا به ایشان که در لابه‌لای آیات و سوره آمده است، ارتباط برقرار شود. مفسران این سبک براین باورند که این نگاه تفسیری، دانش‌هایی افزون بر دیگر سبک‌های تفسیری را در دسترس پژوهشگران قرار می‌دهد و برخی از ابعاد جدید معنایی قرآن را در اختیار قرآن‌پژوهان می‌گذارد.

فصول کتاب «تفسیر تنزیلی قرآن؛ به ترتیب نزول» به مباحثی درباره کلیات، مبانی، اصول و سودمندی سبک تفسیری به ترتیب نزول می‌پردازد.

نخستین چاپ کتاب «تفسیر تنزیلی قرآن؛ به ترتیب نزول» با شمارگان یک هزار نسخه در 448 صفحه و به بهای 180 هزار ريال از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شده است.
کد مطلب : ۱۷۹۶۵۳
https://www.ibna.ir/vdciw3azpt1ayq2.cbct.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده نمایشگاه مجازی قرآن