«جامعه‌شناسی انقلاب» نوشته محمدمظلوم خراسانی عنوان کتابی است که تحلیل‌های اجتماعی را در حوزه بزرگترین انقلاب‌های جهان ارایه می‌کند. این کتاب به زودی از سوی انتشارات جامعه‌شناسان منتشر می‌شود.-
نشان انتشارات جامعه‌شناسان
نشان انتشارات جامعه‌شناسان
مدیر انتشارات جامعه‌شناسان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، بیان کرد: کتاب «جامعه‌شناسی انقلاب» به قلم محمدمظلوم خراسانی، عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد نوشته شده و با نگاه اجتماعی به تحلیل اثرگذارترین انقلاب‌های جهانی از ابعاد گوناگون می‌پردازد. 

شیوا شکاری با اشاره به این که مولف اثر، انقلاب اسلامی ایران را در کتابش بررسی نکرده است، گفت: نوشتار حاضر می‌کوشد با نگاهی علمی و دانشگاهی تحلیلی بر انقلاب‌های آسیا و اروپا در چهار فصل ارایه دهد.

وی «انقلاب انگلیس و فرایند صنعتی شدن اروپا»، «انقلاب کبیر فرانسه»، «انقلاب کبیر روسیه» و «انقلاب چین» را عناوین فصول چهارگانه کتاب معرفی کرد.

مدیر انتشارات جامعه‌شناسان گفت: این نوشتار به واسطه رویکرد علمی و پژوهشی‌ می‌تواند منبعی برای تحقیقات دانشگاهی و پژوهش‌های اجتماعی بزرگترین انقلاب‌های دنیا از منظر تحولات متعددی باشد که بر سایر ابعاد زندگی اجتماعی و سیاسی افراد آن جوامع تاثیرگذار بوده‌اند.

شکاری بیان کرد: قرار است نخستین چاپ کتاب تخصصی «جامعه‌شناسی انقلاب» را انتشارات جامعه‌شناسان تا اواخر بهمن‌ماه در قطع وزیری روانه بازار کتاب کند.
کد مطلب : ۱۶۱۳۲۱
https://www.ibna.ir/vdcb58b88rhb0fp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب