دومین کاروان کتابخانه صبا صبح دوشنبه (25 دی ماه) از ساعت 7 تا 14 در کتابخانه شهید باهنر شهر مشهد در استان خراسان رضوی حضور پیدا خواهد کرد.-
کاروان کتابخانه صبا فردا به کتابخانه شهید باهنر مشهد مي‌رسد

رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان مشهد با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهار کرد: این کاروان عصر پنجشنبه (21 دی) به شهر مشهد وارد شد و در این مدت در نقاط مختلف این شهر حضور یافته است.

زهرا باقرزاده افزود: برای حضور مردم در برنامه‌های این کاروان اطلاع‌رسانی گسترده‌ای از سوی رسانه‌های مکتوب و مطبوعات انجام شده است.

وی با بیان این‌که از چهره‌ها و افراد شاخص فرهنگی برای حضور در این مراسم دعوت شده است، گفت: جمعی از خیران کتابخانه‌ساز و اهداکنندگان کتاب نیز با حضور به این کاروان کتاب‌ اهدا خواهند کرد.

باقرزاده اظهار کرد: معرفی کتابخانه‌های شاخص شهر مشهد مانند کتابخانه‌های «حضرت‌آیت‌الله خویی»، کتابخانه تخصصی کودک با عنوان «بچه‌های‌ آسمانی» و کتابخانه تخصصی «امیرالمومنین (ع)» در برنامه فردا در کتابخانه شهید باهنر گنجانده شده‌اند.

به گفته وی،‌ دومین کاروان کتابخانه صبا صبح دوشنبه از ساعت 7 تا 14 در کتابخانه شهید باهنر واقع در پارک ملت مجمتع امام رضا (ع) شهر مشهد حضور پیدا خواهد کرد. اکنون 26 باب کتابخانه در شهرستان مشهد فعالیت می‌کنند.

قرار است دومين کتابخانه صبا با کتاب‌های اهدایی مردم کشورمان در شهرستان شيروان و روستاي رباط از استان خراسان شمالي و همچنین در مرز ترکمنستان افتتاح شود. این کتابخانه دارای مساحتی افزون بر 100 متر مربع است.

نخستین کتابخانه صبا نیز چندی پیش در هفته کتاب سال در استان هرمزگان با اهدای کتاب‌های مردمی فعالیت خود را آغاز کرد.

کد مطلب : ۱۵۸۸۴۹
https://www.ibna.ir/vdcc04qso2bqp48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب