مسوول امور کتابخانه‌های شهرستان مرودشت در استان فارس از برگزاری کلاس‌های رایگان آموزش نویسندگی و نقاشی و شب شعر در کتابخانه‌های عمومی این شهرستان در ماه مبارک رمضان خبر داد.-
نمایی از کتابخانه شهرستان مرودشت
نمایی از کتابخانه شهرستان مرودشت
مصطفی روزگار در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره برنامه‌های جنبی ویژه ماه مبارک رمضان در کتابخانه‌های شهرستان مرودشت در استان فارس عنوان کرد: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش ‌و پرورش، بسیج و اوقاف برپایی کلاس‌های رایگان آموزش نویسندگی و نقاشی و همچنین شب‌های شعر را در این ماه مبارک در کتابخانه‌های عمومی شهرستان مرودشت تدارک دیده‌ایم.

وی افزود: کانون‌های ادبی مجری برگزاری این کلاس‌‌هایند و کتابخانه‌های مرودشت در واقع، پذیرای اعضا و علاقه‌مندان به حضور در کتابخانه‌اند.

روزگار گفت: در پایان کلاس‌ها مسابقاتی برگزار و جوایزی از جمله ربع سکه طلا، کتاب و لوازم تحریر به منتخبان اهدا می‌شود.

وی با بیان این‌که 9 باب کتابخانه روستایی و چهار باب کتابخانه شهری در شهرستان مرودشت 9 وجود دارند، افزود: به‌ همان نسبت که تعداد کتابخانه‌های شهری و روستایی ما زیاد به نظر می‌رسند، مشکلات زیادی هم داریم. به عنوان مثال، تعداد پرسنل شاغل در کتابخانه‌هایمان کم اما تعداد مراجعه‌کنندگان زیاد است و ما قادر به ارایه خدمات مورد نظرمان نیستیم.

مسوول امور کتابخانه‌های شهرستان مرودشت اظهار کرد: همچنین تعداد اعضای کتابخانه‌های این شهرستان زیاد است اما هدف بیشتر آن‌ها از مراجعه به کتابخانه، استفاده از قرائت‌خانه است. به‌همین دلیل، سالن‌های قرائت‌خانه و سرویس‌های بهداشتی کتابخانه‌ما مملو از جمعیت می‌شود اما کسی برای دریافت کتاب به کتابدار مراجعه نمی‌کند!

وی درباره نحوه دریافت سهم نیم‌درصدی کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری گفت: متاسفانه شهرداری مرودشت ورشکسته شده و بحران آن‌ها به اطلاع فرماندار و استانداری هم رسیده است. ما اکنون به صورت محدود از سوی فرمانداری حمایت می‌شویم.
کد مطلب : ۱۴۳۹۶۸
https://www.ibna.ir/vdciqpazvt1a532.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401