كتابخانه‌هاي شهرستان سروستان استان فارس در فصل تابستان با برگزاري برنامه‌هاي كتابي ويژه، ميزبان تمامي افراد به‌ويژه دانش‌آموزانند.-
تصوير تزیینی است
تصوير تزیینی است
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، ملیحه جلالی سروستانی با یادآوری هدف والای کتابخانه‌ها برای ترویج کتاب و جذب کتابخواني گفت: برای این‌که از فضای کتابخانه‌ها در ایام تعطیل تابستان استفاده کنیم، اقدام به برگزاری برنامه‌های جنبی در کتابخانه‌ها کرده‌ایم و مکلفیم که مطابق دستورالعمل اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، برنامه‌هایی را به اجرا بگذاریم که در راستای ترویج کتابخوانی و جذب حداکثری کتابخوان باشد. 

 وی با یادآوری برنامه‌های جذاب تابستانی گفت: برگزاری کلاس‌های داستان‌نویسی، مسابقه شعرخوانی، قرائت قرآن، تفسیر نهج‌البلاغه و کلاس نقاشی، از  برنامه‌های جنبی‌اند که فصل تابستان در کتابخانه‌های عمومی اجرا می‌کنیم.

مسوول امور کتابخانه‌های شهرستان سروستان اظهار کرد: اكنون یک هزار و 200 عضو کتابخوان داریم که امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب در فصل تابستان، تعداد اعضای کتابخانه‌ها افزایش پیدا کند.

جلالی سروستانی افزود: اکثر دانش‌آموزان مدارس در طول سال تحصیلی کارت عضویت در کتابخانه را دریافت کرده‌اند و با شروع تعطیلات تابستانی می‌توانند در کلاس‌های جنبی کتابخانه شرکت کنند. این کلاس‌ها شامل جلسات نقد کتاب، کلاس‌های نویسندگی و قصه‌خوانی مي‌شود.

وی گفت: بخشی از سالن‌های مطالعه کتابخانه‌ها را به بخش کودک و نوجوان اختصاص داده‌ایم. این بخش از کتابخانه مجهز به قفسه‌بندی رنگی و صندلی‌های مناسب برای گروه‌های سنی متفاوت است. امیدواریم با اين تمهيدات بتوانیم پاسخگوی نیاز مراجعه‌‌کنندگان به کتابخانه‌ها در همه مقاطع سنی باشیم.
کد مطلب : ۱۴۳۱۰۱
https://www.ibna.ir/vdchvxnzz23nkzd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401