محمدحسین ناصربخت مراحل پایانی پژوهش خود را درباره «نمایش‌های تقلید» در دوره پهلوی می‌گذراند. این پژوهش به زودی از سوي انتشارات دانشگاه هنر منتشر خواهد شد.-
محمد حسین ناصربخت
محمد حسین ناصربخت

ناصربخت با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: در حال حاضر مشغول آماده‌سازی نهایی پژوهشی درباره نمایش‌های تقلید در دوره پهلوی هستم. در این کتاب تمامی تکنیک‌های نمایشی و همچنین فنون قصه‌پردازی این نمایش‌ها  بررسی و تحلیل مي‌شوند. این پژوهش را انتشارات دانشگاه هنر منتشر خواهد کرد. 

ناصربخت با اشاره به اين كه "ریشه نمایش طنز ایران را در گونه نمایشی «تقلید» می‌دانند و بسیاری از انواع نمایشی دوره‌های گذشته ایران در این گونه می‌گنجیدند" افزود: مجموعه نمایشنامه‌های تالیفی من نیز به زودی به مرحله انتشار خواهند رسید. همچنین دو مجموعه نمایشنامه از من در نوبت انتشار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار دارند که به احتمال زیاد در نمایشگاه کتاب عرضه خواهند شد.

محمدحسین ناصربخت دکترای پژوهش هنر از دانشگاه تربیت مدرس، هم‌اکنون مدیر دفتر کانون نمایش‌های آیینی و سنتی است. از جمله کتاب‌های منتشر شده وي می‌توان به «نقش‌پوشی در شبیه‌خوانی»، «تاثیر ادبیات ایران بر مجالس شبیه‌خوانی» و «دفترهای تعزیه» اشاره کرد. 

کد مطلب : ۱۳۳۷۷۵
https://www.ibna.ir/vdcd5s0fkyt0s56.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما