«کار از کار گذشت» اثر ژان پل سارتر با ترجمه حسین کسمایی منتشر شد. این اثر روایتی است از ملاقات زن و مردی در جهان پس از مرگ که به آن‌ها اجازه داده می‌شود بار دیگر به دنیای زندگان بازگردند.-
روی جلد کتاب
روی جلد کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «کار از کار گذشت» درباره زن و مردی است که همدیگر را نمی‌شناسند، جدا از هم و به دلایلی متفاوت می‌میرند و در جهان پس از مرگ با هم ملاقات می‌کنند و به هم علاقه‌مند می‌شوند.

نام زن «او» و نام مرد «پی‌یر» است و در طی داستان نویسنده از زندگی این دو می‌نویسد. همسر این زن او را با خوراندن چند قطره زهر مسموم کرده تا بتواند ثروت این خانواده را از آنِ خود کند. مخاطب این کتاب از سوی دیگر با زندگی «پی‌یر» آشنا می‌شود که رییس یک انجمن است و توسط یکی از اعضای 18 ساله همین انجمن به ضرب گلوله‌ای کشته می‌شود.

«او» و «پی‌یر» در جهان پس از مرگ به هم علاقه‌مند می‌شوند و همیشه حسرتی بر دل آن‌هاست که کاش در زمان حیات با هم آشنا شده بودند. این‌گونه است که آن‌ها این اجازه را می‌یابند به دنیا بازگردند و اگر بتوانند پس از یک روز همچنان به هم علاقه‌مند باشند و شکی به دل خود راه ندهند می‌توانند بار دیگر زندگی را تجربه کنند؛ بازگشتی که به نظر آسان و شیرین است با مشکلات زیادی همراه می‌شود.

حضور آن‌ها در دنیای زندگان اوضاع را تغییر می‌دهند. عشق آن‌ها در دنیای مردگان رنگ و بوی دیگری داشت و عناصری در این جهان اهمیت می‌یابند که روابط آن‌ها را خدشه‌دار می‌کند.

در توضیح این کتاب آمده است:‌ «ژان ‌پل سارتر (1905-1980) داستان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، فیلسوف و منتقد فرانسوی در پاریس زاده شد. نوشته‌ها و مقاله‌های سارتر که همه شامل عقاید فلسفی او بود به ایجاد مکتب اصالت وجود انجامید. سارتر بشر را خالق سرنوشت و سازنده‌ شخصیت خود می‌داند که آرزوها و اعمال خویش را برمی‌گزیند و ارزش‌های وجودی خود را تعیین می‌کند. از بزرگ‌ترین آثار سارتر می‌توان به کتاب‌های «هستی و نیستی»، «اگزیستانسیالیسم یا اصالت بشر»، «کار از کار گذشت» و «دست‌های آلوده» اشاره کرد.»

این اثر پیش‌تر با همین ترجمه از سوی انتشارات «دادار» منتشر شده بود و چندین بار تجدید چاپ شد.

«کار از کار گذشت» اثر ژان پل سارتر با ترجمه حسین کسمایی در 164 صفحه و به بهای چهار هزار و 500 تومان از سوی نشر جامی روانه بازار کتاب ایران شده است.

کد مطلب : ۱۳۲۳۷۴
https://www.ibna.ir/vdchqinzk23nxxd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما