رمان «همیشه ارباب» اثر لوئیز کوپر به زودی با ترجمه شهره شاهین‌فر منتشر می‌شود. «همیشه ارباب» رمانی است شناخته‌شده در ادبیات فانتزی انگلستان و نخستین اثری است که از کوپر در ایران ترجمه می‌شود._
روی جلد نسخه اصلی کتاب
روی جلد نسخه اصلی کتاب

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کوپر  سال 1952 به دنیا آمد و در مدتی کوتاه به یکی از نویسندگان برجسته در ادبیات فانتزی انگلستان تبدیل شد. او ابتدا نویسندگی را در دوران مدرسه و برای سرگرم کردن دوستانش آغاز کرد و نخستین رمانش در سن 20 سالگی منتشر شد.
 
کوپر پیش از این‌که تمام وقتش را صرف نوشتن داستان کند در یک موسسه انتشاراتی فعالیت داشت. آثار وی بعد از انتشار با موفقیت فراوانی روبه‌رو شد و سه‌گانه‌ای که با عنوان «ارباب» نوشت نام او را بر سر زبان‌ها انداخت؛ سه ‌گانه‌ای که رمان «همیشه ارباب» نخستین حلقه آن است. کوپر 57 سال عمر کرد و توانست حدود 80 اثر از خود در حوزه‌های مختلف بر جای بگذارد که سه گانه «ارباب» مطرح‌ترین آن‌هاست.

قهرمان داستان شخصی است به نام تارود و مخاطب در کتاب با تقابل خوبی و بدی روبه‌رو است و نظم، آشفتگی و مبارزه در سراسر داستان به بخش جدانشدنی از چرخه حیات انسان‌ها تبدیل می‌شود. تارود پسری است آرام و در عین حال عجیب. او در این رمان و آثار بعدی کوپر به محور اصلی روایت نویسنده تبدیل ‌شد و این‌گونه توانست در ادبیات انگلیس به عنوان یکی از مطرح‌ترین شخصیت‌های فانتزی شناخته شود.

در توضیح ناشر بر این کتاب آمده است: «تارود قهرمان بلندقد و لاغری است با چشم‌هایی به رنگ سبز زمردین، او شخصیتی است تودار و بی‌نیاز و تقریبا دور از دسترس، اما در عین‌حال به‌شدت وفادار به مردم و قوانینی که آن‌ها دوست دارند. او می‌تواند دوستی فوق‌العاده گران‌بها یا دشمنی بسیار خطرناک باشد. تارود قهرمان عجیب این داستان بعدها در کتاب «ارباب زمان» ابعاد دیگری هم پیدا کرد، در واقع لوئیز کوپر در سه‌گانه‌ای با عنوان‌های «همیشه‌ارباب»، «روح حلقه» و «ارباب زمان» گذشته‌ تارود را شرح داد. این سه‌گانه پرفروش‌ترین کتاب‌های ژانر ادبیات فانتزی در دهه‌ ۷۰ نام گرفتند.» 

«زندگی دوم سیسیلی پراید» اثر کلر دالتون و «جادوی سفید» نوشته دنیس رابینز از جمله آثار دیگری هستند که تاکنون با ترجمه شاهین‌فر منتشر شده است.

رمان «همیشه ارباب» به زودی از سوی نشر چشمه راهی بازار کتاب ایران می‌شود.

کد مطلب : ۱۳۱۹۵۶
https://www.ibna.ir/vdccpsqse2bq1o8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما