20 نامزد برگزیده جایزه کتاب آلمان از اواخر آگوست (مرداد) تا زمان انتشار فهرست نهايي نامزدهای این جایزه به صورت میهمان در 10 کتابفروشی این کشور حضور می‌یابند و کتابخوانی می‌كنند./
کتابخوانی 20 نامزد جایزه کتاب آلمان در کتابفروشی های این کشور
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از سایت رسمی این جایزه، کتابفروشی‌ها در ماه مارس (اسفند) برای برگزیده شدن به منظور برگزاری مراسم کتابخوانی با حضور نامزدهای این جایزه با یکدیگر به رقابت پرداختند تا از طریق قرعه کشی به عنوان برنده برگزیده شوند.
طی روزهای اخیر هیات داوران این جایزه مشغول بررسی 173 عنوان ارسال شده به دبیرخانه این جایزه بوده است. فهرست اوليه نامزدهای این جایزه شامل نام 20 نویسنده در  17 آگوست (26 مرداد) منتشر می‌شود و کتابخوانان می توانند به اسامی نامزدهای این جایزه دسترسی پيدا كنند اما این مساله که کدام نویسنده در کدام کتابفروشی به کتابخوانی خواهد پرداخت نامشخص است و تنها زمان و مکان برنامه های کتابخوانی اعلام شده است. 

جایزه کتاب آلمان از سوی انجمن بورس ناشران و کتابفروشان آلمان اهدا می ‌شود و در مجموع 37هزار و 500 یورو ارزش دارد. شرکای جایزه کتاب آلمان «پاشن و کامپانی» ، «1822 – بنیاد بانک پس انداز فرانکفورت»، نمایشگاه کتاب فرانکفورت و شهر فرانکفورت آم ماین هستند. دویچه وله نیز این جایزه را با فعالیت رسانه‌اي خود در داخل و خارج آلمان حمایت می‌کند.
کد مطلب : ۱۰۱۷۵۰
https://www.ibna.ir/vdcbs8b8grhbgzp.uiur.html
گزارشگر :
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401