سی‌و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب گوادالاخار مکزیک که بعد از فرانکفورت دومین نمایشگاه بزرگ در جهان است امسال به سبب پیشگیری از شیوع کرونا به صورت مجازی برگزار خواهد شد.
نمایشگاه کتاب گوادالاخارا مکزیک مجازی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از روزنامه مکزیکو نیوز- برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب گوادلاخارا که بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب در قاره امریکا و دومین نمایشگاه بزرگ در دنیا است روز جمعه از برگزاری آنلاین سی‌و چهارمین دوره این رویداد بزرگ فرهنگی خبر دادند.

مسئول این نمایشگاه اعلام کرد که امسال بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب‌های اسپانیایی‌زبان در دنیا که سال گذشته 828 هزار بازدیدکننده داشت علی‌رغم امیدواری‌های اولیه به برگزاری حضوری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

رائول پدیلا، رئیس نمایشگاه در یک کنفرانس مطبوعاتی درباره تصمیم به برگزاری مجازی این دوره از نمایشگاه گفت «محدودیت‌های برگزاری رویدادهای بزرگ، سفرهای بین‌المللی و مسئولیت حفظ سلامت بازدیدکنندگان و غرفه‌داران ما را به گرفتن این تصمیم دشوار واداشت.»

 او در ادامه گفت «برگزاری نسخه مجازی به معنای از دست دادن بیش از 1 میلیون دلار و نیز درآمد حاصل از دیگر خدمات بازدیدکننده ‌محور است. ما می‌دانیم که نسخه دیجیتال نمی‌تواند جایگزین برگزاری حضوری شود؛ زیرا دلیل اصلی برگزاری نمایشگاه‌ دیدار با مردم است؛ با این‌حال در نسخه مجازی می‌کوشیم روح این نمایشگاه را حفظ کنیم و به نظر می‌رسد که امسال به یادماندنی خواهد شد.»

مارتین سولارز، نویسنده شناخته‌شده مکزیکی نیز تصمیم برای برگزاری آنلاین این دوره از نمایشگاه را انتخابی عاقلانه توصیف کرد و خاطرنشان کرد که این تصمیم علاوه بر این‌که حاکی از نگرانی مسئولان و برگزارکنندگان نمایشگاه برای خوانندگان و بازدیدکنندگان است، فرصتی برای نشان دادن راه‌های خلاقانه برای دیگر نمایشگاه‌های نقاط دیگر جهان نیز خواهند بود.

نمایشگاه بین‌المللی کتاب گوادلاخارا از تاریخ 28 نوامبر آغاز و تا 6 دسامبر از طریق انتشار محتوای دیجیتالی روی وبسایت‌ نمایشگاه، پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، تلویزیون، دانشگاه گوادلاخار و از طریق رسانه‌های عمومی سراسر مکزیک و امریکای لاتین ادامه خواهد داشت. برنامه کامل رویدادهای نمایشگاه قرار است در اواخر ماه اکتبر اعلام شود.

در وبسایت نمایشگاه علاوه بر ابزارهای رایگان برای تسهیل بازدید از عناوین انتشاراتی‌ها، یک پلتفرم تجاری برای کمک به اصحاب حرفه‌ای نشر در دسترسی بهتر به مذاکرات، آمار و ارقام و اطلاعات دیگر مربوط به این صنعت معرفی خواهد شد.

نمایشگاه کتاب گوادالاخارا در مکزیک از سال ١٩٨٧ هر سال به مدت ۹ روز در ماه نوامبر برگزار می شود و  هر سال ۱۷ هزار ناشر، نویسنده، کتابدار و کتاب‌فروش از بیش از ۴۰ کشور جهان در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.
کد مطلب : ۲۹۷۰۰۶
https://www.ibna.ir/vdcbgzb50rhb9gp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما