کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

فروش کتاب‌های سیاسی در بریتانیا دوبرابر شده است

26 اسفند 1397 ساعت 9:58

طبق آمارهای ارائه شده در نمایشگاه کتاب لندن فروش کتاب‌های سیاسی در دو سال اخیر تقریباً دوبرابر شده است که گفته می‌شود برگزیت و انتخابات آمریکا در این امر تاثیرگذار بودند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از گاردین، انجمن ناشران انگلیس با ارائه آماری در کنفرانس نمایشگاه کتاب لندن می‌گوید فروش کتاب‌های سیاسی در دو سال اخیر نزدیک به دوبرابر شده است. داده‌های ارائه شده در این کنفرانس مربوط به کتاب‌های سیاسی و با موضوع دولت انگلیس و برگزیت بود.
 
طبق آمارهای ارائه شده توسط ناشران انگلیسی کتاب‌های با عناوین سیاسی دولت انگلیس و مسائل سیاسی خارجی در نمایشگاه کتاب لندن نیز با استقبال زیادی روبرو شدند.
 
آتش و خشم نوشته مایکل وولف از جمله کتاب‌های پرفروش نمایشگاه لندن بود. ناشر این کتاب می‌گوید از زمان انتشار آن در سال 2018 تا کنون نزدیک به 2میلیون نسخه فروخته است.
 
انتشارات نیلسن در این کنفرانس از فروش متوسط 100 هزار نسخه‌ای کتاب‌های سیاسی منتشر شده توسط این انتشارات خبر داد. مسئولان این انتشارات ادعا می‌کنند از سال 2016 تا کنون بیش از 11میلیون پوند از راه فروش کتاب‌های سیاسی درآمد کسب کرده‌اند.

 
به گفته ناشران انگلیسی کتاب‌های نوشته شده با موضوع دولت انگلیس، برگزیت، دونالد ترامپ در راس کتاب‌های پرفروش سیاسی قرار داشتند. این ناشران می‌گویند کتاب‌های سیاسی کلاسیک مثل آثار جرج اورول و نوشته‌های کارل مارکس نیز طرفداران بسیاری دارند.
 
طبق آمارهای ارائه شده در نمایشگاه کتاب لندن مردم انگلیس در دو سال گذشته بیش از 20 هزار نسخه از کتاب‌ یادداشت‌هایی بر ملی‌گرایی نوشته جرج اورول و 16هزار نسخه از کتاب مانیفست کمونیست نوشته کارل مارکس  را خریدند.
 
به گفته انتشارات نیلسن عناوین کتاب‌های سیاسی درباره نقش زنان در جامعه‌های امروزی نیز طرفداران خاص خود را دارد. این انتشارات می‌گوید فروش کتاب‌های سیاسی از سال 2017 تا کنون حدود 30درصد رشد داشته است.
 
جکس توماس مدیر نمایشگاه کتاب لندن گفت: فروش بالای کتاب‌های سیاسی منعکس کننده جامعه جهانی معاصر و درک عمیق مردم از شرایط دارد. سیاست در دنیای امروز به طور قابل توجهی در زندگی مردم نفوذ کرده است و ضرورت وجود چنین کتاب‌هایی هر روز بیشتر احساس می‌شود.
 
مسئولان واتراستون بزرگترین فروشگاه زنجیره‌‌ای کتاب در بریتانیا نیز در کنفرانس نمایشگاه کتاب لندن حضور داشتند. به گفته آنها بعد از برگزاری رفراندوم برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا فروش کتاب‌های سیاسی نیز بیشتر شده است. به گفته واتراستون برگزاری انتخابات آمریکا و روی کار آمدن دونالد ترامپ نیز در فروش بالای این کتاب‌ها بی‌تاثیر نبود.
 
مسئولان واتراستون می‌گویند از ماه نوامبر سال گذشته تا کنون فروش کتاب‌های سیاسی این فروشگاه نسبت به سال‌های گذشته نزدیک به 50درصد بیشتر بوده است.


کد مطلب: 273266

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/longtrans/273266/فروش-کتاب-های-سیاسی-بریتانیا-دوبرابر-شده

ایبنا
  https://www.ibna.ir