مسئول تیم اجرایی یونی بوک به ایبنا گفت؛

فعالیت یونی بوک با 40 هزار عنوان کتاب دانشگاهی در سراسر کشور

محراب حسین‌زهی درباره خدمات یونی‌بوک گفت: این سایت با 40 هزار عنوان کتاب دانشگاهی و عمومی در کل کشور مشغول دریافت آگهی برای فروش کتاب‌های دست دوم دانشجویان است.
فعالیت یونی بوک با 40 هزار عنوان کتاب دانشگاهی در سراسر کشور
محراب حسین‌زهی، مسئول اجرایی تیم یونی بوک در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، عنوان کرد: سایت یونی بوک از مهرماه 99 در دسترس مخاطبان دانشگاهی قرار دارد.  دانشجویان اگر کتاب نو و دست دوم را ثبت درخواست کنند، می‌توانند از سایت یونی بوک استفاده کنند. این سایت 200 فروشنده کتاب در سراسر کشور دارد و  فعالیت خود را با 300 جلد کتاب دست دوم دانشگاهی آغاز کرده است. مقرر شده تا پایان سال، 40 هزار عنوان کتاب، به 150 هزار عنوان کتاب نو و دست دوم افزایش پیدا کند. این سایت اکنون نزدیک به 30 هزار جلد کتاب نو دانشگاهی نیز برای فروش دارد.

حسین‌زهی افزود: این سایت یک بازارگاه اینترنتی است که دانشجویان می‌توانند در آن کتاب بخرند، بفروشند و تبادل کنند. در این سایت، فروشنده کتاب، شخص آگهی‌دهنده است و تا زمان فروش، کتاب را پیش خودش نگهداری می‌کند. این سایت دارای بخش‌هایی مانند کتاب دانشگاهی، عمومی، کتاب دست دوم و یونی مگ، فروش کتاب و تخفیف‌های ویژه است. امکان عرضه و دریافت کتاب در همه استان‌ها نیز موجود است.
  
مسئول تیم اجرایی یونی بوک گفت: این سایت در ابتدا فقط برای فروش و تبادل کتاب‌های دانشگاهی طراحی شده بود اما از اواخر سال گذشته تصمیم گرفته شد، این سایت جنبه عمومی‌تری به خود بگیرد  و جزوه، کتاب‌های کنکوری و آثار عمومی شامل شعر، داستان و رمان را نیز دربربگیرد. یونی بوک قصد دارد امسال تمرکزش را در بخش کتاب‌های کنکوری افزایش دهد.

وی درباره استقبال از کتاب‌های نو و دست دوم در این سایت گفت: دانشجویان رشته حقوق، زبان  انگلیسی و دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان برای کتاب‌های تست و کنکور؛ درخواست بیشتری برای کتاب‌های نو دارند اما دانشجویان سایر رشته‌های دانشگاهی بیشتر طالب کتاب‌های دست دوم هستند.

حسین‌زهی با اشاره به اینکه دانشجویان از طریق این سایت آگهی فروش کتاب دست دوم خود را ارائه می‌کنند و هرگاه کتابشان فروش رفت؛ این رقم در سایت یونی بوک ذخیره می‌شود و آن‌ها می‌توانند با همان مبلغ یک کتاب دیگر را از سراسر کشور خریداری کنند،  اظهار کرد: 50 درصد درخواست فروش و آگهی کتاب این سایت از تهران، 10 درصد مشهد، 7 درصد اصفهان و 4 درصد از تبریز هستند.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیشترین آگهی فروش و درخواست کتاب را  از استان سیستان و بلوچستان داشتیم، افزود: با توجه به تعداد زیاد خریدار و فروشنده کتاب پیش‌بینی می‌کنیم؛ سال آینده این استان جزء 5 متقاضی اول درخواست‌کننده کتاب در کشور شود. 

حسین‌زهی با توجه به ارسال کتاب ازطریق پست در کل کشور گفت: سایت یونی بوک در 27 نقطعه کشور امکان ارسال و دریافت حضوری کتاب را دارد. این مراکز دانشگاهی، ارسال کتاب را برای دانشجویان با 90 درصد تخفیف پستی انجام می‌‌دهند.  البته این سایت هرسال برای کمک به دانشجویان در یک بازه زمانی مشخص؛ با ارائه کارت دانشجویی، ارسال رایگان کتاب در کل کشور را نیز انجام می‌دهد.  

 وی با بیان این‌که درپنج شهر بزرگ کشور  پیک، کتاب را از در منزل تحویل می‌گیرد و در سایر شهرها دفاتر پیشخان دولت و پست  این خدمات را انجام می دهند، افزود: اکنون 27 دانشگاه در کشور از طریق بخش یونی بوک کتاب را به دست دانشجویان می‌رسانند.

مسئول تیم اجرایی یونی بوک گفت: تلاش می‌کنیم با مکانیزه کردن ارسال از طریق ایجاد باکس‌های دانشجویی در دانشگاه‌های دارای واحد یونی بوک در کشور؛ دریافت کتاب را برای دانشجویان آسان‌تر کنیم.  این طرح امسال در دانشگاه تهران و علم و فرهنگ اجرا می‌شود و در صورت بازخورد مثبت؛ در همه دانشگاه‌های کشور که واحد یونی بوک دارند، اجرایی خواهد شد.
 
حسین‌زهی گفت: این سایت بیشترین فروش را در بخش فروش و تبادل کتاب‌های دست دوم دانشگاهی در ماه‌های  اسفند، خرداد و مهرماه دارد. در بخش عمومی کتاب‌های نو را بیشتر کاربران تهرانی و کتاب‌های دست دوم را بیشتر شهرستان‌ها سفارش می‌دهند.
کد مطلب : ۳۲۲۹۶۷
https://www.ibna.ir/vdcg3x9wuak9xy4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران