با حضور وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی؛

کتابخانه سیار پیک دانایی 12 شاندیز افتتاح شد

خراسان‌رضوی - کتابخانه سیار پیک دانایی 12 شهدای شاندیز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی افتتاح شد.
کتابخانه سیار پیک دانایی 12 شاندیز افتتاح شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شاندیز،  آیین افتتاح و آغاز بکار کتابخانه سیار پیک دانایی 12 شهدای شاندیز ظهر امروز پنجشنبه با حضور اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی و جمعی از مسئولان ملی و استانی و با حضور مردم در شاندیز برگزار شد.

محمد احمدوند معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در این مراسم ضمن قدردانی از حجت الاسلام سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، که با افتتاح دوازدهمین کتابخانه سیار،  استان خراسان رضوی رتبه نخست در تعداد کتابخانه های سیار کشور را کسب کرده است، گفت: کتابخانه های عمومی رسالت‌های مختلفی دارند که یکی از مهمترین آنها دسترس پذیر کردن کتاب است و کتابخانه سیار به صورت ویژه این دسترسی را امکان پذیر می‌کند و البته اهداف و خدمات فرهنگی مختلفی نیز با حضور این کتابخانه‌ها اجرایی خواهد شد.  

وی در ادامه با بیان اینکه امروزه کتابخانه‌های عمومی بجز خدمات امانت و سالن‌های مطالعه، خدمات بسیار زیادی به مردم ارائه می دهد، از مسئولین خواست که با حضور در کتابخانه‌های عمومی این خدمات را بشناسند.

وی ادامه داد: خدماتی چون ارائه مقاله و استفاده از پایگاه‌های اطلاعاتی بخصوص برای محققین و دانشجویان، و خدمات ویژه به کودکان در بخش کودک و نوجوان از مهمترین خدماتی است که در کتابخانه‌های عمومی به صورت رایگان به عموم ارائه می‌شود.

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به سخنان و توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در نمایشگاه کتاب امسال در خصوص توجه ویژه کمی و کیفی در خصوص کتب حوزه نوجوانان گفت: ضروری است که ما دسترسی و جذابیت کتب را برای نوجوانان بیشتر کنیم.

وی ازخانواده‌ها نیز خواست تا توجه بیشتری به کتابخوانی فرزندانشان داشته باشند و مهارت خواندن را به آنها بیاموزند. 

محمد احمدوند بیان کرد: ما در کتابخانه‌های عمومی توجه ویژه‌ای به تامین و تجهیز منابع بخصوص در  بخش کودک و نوجوانان، داریم و امروزه کتابخانه‌های عمومی  به سمت و سوی ایجاد کتابخانه‌های تخصصی کودک و نوجوان با عنوان هدهد سفید قدم‌های موثری، برداشته اند.

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی با اشاره به اینکه این کتابخانه، پنجاهمین کتابخانه سیار در کشور است افزود: مخاطب اصلی کتابخانه‌های سیار، مادران و کودکانشان هستند پس توجه به منابع و محتوا و خدمات ویژه برای این گروه ها باید به صورت خاص در نظر گرفته شود.

همچنین در ادامه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان طرقبه و شاندیز نیز بیان کرد: در راستای تحقق عدالت فرهنگی و افزایش سرانه فضای کتابخانه‌های عمومی دوازدهمین کتابخانه سیار پیک دانایی خراسان رضوی در شاندیز افتتاح شد.

سید مسعود موسوی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه در کمتر از یک ماه گذشته و پس از افتتاح کتابخانه سیار شهدای طرقبه در شهرستان طرقبه این بار شاهد افتتاح دوازدهمین کتابخانه سیار خراسان رضوی در شهرستان شاندیز با عنوان شهدای شاندیز،  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بودیم، افزود:  این کتابخانه سیار با هزینه نزدیک به 9 میلیارد ریال تجهیز شده است و  به پنج روستای دهنو، چاهشک، ویرانی، گراخک و زشک ارائه خدمت خواهد کرد.

وی گفت: با توجه به اینکه کتابخانه های سیار بالاترین آمار امانت را دارند ، این کتابخانه سیار  در حکم پنج کتابخانه عمومی به شمار خواهد آمد.
کد مطلب : ۳۳۹۱۸۵
https://www.ibna.ir/vdcg7y9wnak9wq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب