کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

نفرات برتر مسابقه ملی «کتاب سه دقیقه‌ای» مازندران معرفی شدند

30 ارديبهشت 1402 ساعت 15:52

سومین مسابقه ملی «کتاب سه دقیقه‌ای» در مازندران با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در بابلسر، سومین مسابقه ملی «کتاب سه دقیقه‌ای» پیش از ظهر شنبه در سالن باقرالعلوم(ع) دانشکده علوم انسانی دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار شد.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی مازندران در مراسم اختتامیه این مسابقه، گفت: حضور شبکه‌های مجازی باعث فاصله با کتاب شده در حالی که  کتاب می‌تواند به پیشرفت جامعه کمک می‌کند.

 
زینب تقوی با بیان اینکه  افراد باید مطالعه روزانه داشته باشند، اظهار کرد: مطالعه، نوعی ارج نهادن به کتاب و کتابخوانی است که منجر به افزایش تمرکز می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای، تمرینی بزرگ برای افزایش تمرکز است، افزود: کتاب به ما تفکر نقاد را آموزش می‌دهد، دریچه‌ای باز می‌کند که از پنجره جدیدی  به دنیا نگاه کنیم ضمن اینکه به پرورش تفکر انتقادی کمک می‌کند.
 
این مسئول با بیان اینکه دائره واژگانی افراد کتابخوان، بیشتر است و مهارت ارتباطی بهتری دارند، گفت:  کتاب تفریح بسیار خوب برای اوقات فراغت است، بسیاری از فیلم‌ها از روی کتاب ساخته شده اما فیلم به اندازه آن کتاب، تاثیرگذار نبوده است.
 
تقوی با اشاره به اینکه کتابخوانی، خلاقیت و قدرت تصویرسازی را افزایش می‌دهد، تصریح کرد: کتاب باعث افزایش آگاهی اجتماعی جامعه می‌شود و کتابخوانان نسبت به ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، وظیفه دارند.
 
لزوم توجه به نسل بومیان دیجیتال در گسترش فرهنگ مطالعه
 
در حاشیه این مراسم، عضو هیئت داوران سومین دوره از مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای در گفت و گو با ایبنا گفت: برگزاری مسابقات اینچنینی، گام مهمی در ترویج فرهنگ کتابخوانی و همچنین تقویت اعتماد به نفس دانشجویان در ارائه کتاب است.
 
ابراهیم کیایی با اشاره به گسترش استفاده از فضای مجازی و فاصله معنادار جامعه از کتاب، اظهار کرد: فضای مجازی اگرچه دارای مزیت‌هایی است اما استفاده از این فضا باید در حد اندازه باقی بماند و به فضای کتابخوانی، صدمه وارد نکند.
 
وی با بیان اینکه افراط و تفریط در هر کاری، خطرآفرین خواهد بود، افزود: فضای مجازی و کتاب هر کدام در جای خود باید مورد توجه قرار گیرند و استفاده از یکی، نفی دیگری را در پی نداشته باشد.
 
عضو هیئت داوران سومین دوره از مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای با اشاره به اینکه متولیان امور فرهنگی باید اقدامات بیشتر و تاثیرگذارتری برای گسترش فرهنگ کتابخوانی، انجام دهند، گفت: به ویژه برای گروه‌های سنی که بومیان دیجیتال نامیده می‌شوند، باید برنامه‌های متنوع‌تری در نظر گرفت تا این کودکان و نوجوانان، به کتاب علاقه‌مند شوند.

 
در این مراسم از هیئت داوران سومین مسابقه کتاب سه دقیقه‌ای، سید مرتضی ساداتی، عباسعلی طالبی و ابراهیم کیایی با اهدای لوح، قدردانی به عمل آمد.

همچنین مریم رضایی، سیده فاطمه نصیری رویا باباتبار به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. نفرات برتر این مسابقات به مسابقات کشوری اعزام می‌شوند که خردادماه امسال برگزار می‌شود.


کد مطلب: 338361

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/gozaresh_poosheshi/338361/نفرات-برتر-مسابقه-ملی-کتاب-سه-دقیقه-ای-مازندران-معرفی-شدند

ایبنا
  https://www.ibna.ir