مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی در دومین شب شعر مهدوی؛

تربیت نیرو، داشتن فکر جهانی و ایجاد جامعه مهدوی از مهم‌ترین مقدمات ظهور است

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی در دومین شب شعر مهدوی گفت: مامین انقلاب اسلامی قدم برداشتن در مسیر ولایت را لازمه انتظار ظهور عنوان می‌کنند؛ بنابراین تربیت نیرو، داشتن فکر جهانی و ایجاد جامعه مهدوی از مهم‌ترین لوازم ظهور است.
تربیت نیرو، داشتن فکر جهانی و ایجاد جامعه مهدوی از مهم‌ترین مقدمات ظهور است
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در استان آذربایجان‌غربی، دومین شب شعر مهدوی با حضور حجت‌الاسلام رضا میرزایی، مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه، در مسجد حاج عبدالمحمد ارومیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام رضا میرزایی گفت: زیباترین پدیده‌ای که در نظام هستی مقرر شده اتفاق بیفتد، ظهور منجی عالم بشریت است. آمال و آروزی همه انبیاء و ائمه معصومین و زمینه‌سازان این ظهور قرار است، منتظران مهدی موعود باشند و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی گفت: در روایات بیان شده در زمان غیبت انتظار منجی عالم بشریت و در عصر ظهور اطاعت از امام، واجب و ضروری است و اعتقاد و ایمان به توحید، نبوت و رسالت انبیاء و ائمه، قبول ولایت ائمه و تولی و تبری از لوازم انتظار است و در عصر غیبت امام، اگر انسان منتظر حجت‌بن الحسن نباشد اعمالش مورد قبول نخواهد بود.

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی بیان کرد: مجالس جشن نباید صرفا برای شادی باشد، بلکه باید برای معرفت‌افزایی و جریان‌سازی باشد. منتظران ظهور باید به ابعاد و لوازم انتظار ملزم باشند. منتظر ظهور باید توانایی‌های معرفتی خود را افزایش دهد و اگر باورهای او قوی نباشد در ادامه مسیر سُست خواهد شد و کار را رها می‌کند.

حجت‌الاسلام میرزایی گفت: امروزه که جوانان در نوک پیکان شبهه و شهوت قرار گرفته‌اند و دشمن از هر سوء به دنبال ایجاد تردید در اعتقادات و ایمان جوانان است؛ باید  به معرفت‌افزایی توجه شود. اگر منتظر مهدی از لحاظ روحی قوی نباشد به مرور زمان سختی‌ها او را اذیت می‌کند و از مسیر خارج می‌کند. در روایات بیان شده که سختی‌ها و مشقت‌ها در دوران غیبت، زیاد خواهد شد و عده‌ای در نیمه راه از مسیر جدا شده و منتظران را تمسخر می‌‌کنند. اما عده‌ای در این راه محکم و استوار خواهند ایستاد که اجر این نوع مقاومت از شمشیر زدن در رکاب پیامبر بیشتر است.

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی بیان کرد: بسیاری از افراد در طول تاریخ، کار را خوب شروع کردند و در ابتدای کار در کنار ولی‌ الهی بودند اما در ادامه او را تنها گذاشتند.

وی افزود: هم سوء بودن عمل منتظر با ادعای او سومین لوازم انتظار است و منتظر واقعی فقط اهل ادعا نیست بلکه در میدان عمل نیز حاضر است؛ بنابراین باید تلاش کرد رضایت امام عصر را به دست آورد.
 

حجت‌الاسلام میرزایی برنامه‌ریزی و طراحی برای آینده را چهارمین شاخصه منتظران ظهور عنوان کرد و افزود: امامین انقلاب، انقلاب اسلامی را نقطه شروع نهضت امام عصر(عج) عنوان کرده‌اند و رهبر انقلاب به‌عنوان یک منتظر واقعی ظهور، دارای طرح و برنامه جهانی هستند و معظم‌له گام دوم انقلاب را تمدن‌سازی و زمینه‌سازی ظهور بیان می‌کنند.

وی عنوان کرد: زمینه‌سازی ظهور هزینه دارد و باید در این مسیر قدرت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی خودمان را بالا ببریم و استقلال ملی و سبک زندگی مهدوی و دینی را تقویت کنیم. منتظر مهدوی نمی‌تواند فکر جهانی نداشته باشد. امامین انقلاب فکر جهانی مهدوی را با انقلاب اسلامی احیا کردند.

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان‌غربی داشتن فکر جهانی را لازمه مدیران انقلاب اسلامی دانست و گفت: همه مدیران جامعه اسلامی باید فکر جهانی داشته باشند و هرکسی که فکر جهانی ندارد حق ندارد مسئولیت قبول کند. امامین انقلاب اسلامی قدم برداشتن در مسیر ولایت را لازمه انتظار ظهور عنوان می‌کنند؛ بنابراین تربیت نیرو، داشتن فکر جهانی و ایجاد جامعه مهدوی از مهم‌ترین لوازم ظهور است.
کد مطلب : ۳۳۳۸۴۹
https://www.ibna.ir/vdchkxnxw23nx6d.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب