نخستین یادمان استاد سید‌محسن مصطفی‌زاده، نویسنده، شاعر و پژوهشگر فقید مشهدی برگزار می‌شود.
نخستین یادمان استاد سید‌محسن مصطفی‌زاده برگزار می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در خراسان‌رضوی، نشست ستاد مردمی هماهنگی برگزاری یادمان نخستین سالگرد زنده‌یاد استاد سید‌محسن مصطفی‌زاده، نویسنده، شاعر و پژوهشگر فقید مشهدی  چهارشنبه(5 بهمن‌ماه) با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، نمایندگان دستگاه های مختلف، خانواده مرحوم و اعضای ستاد مردمی در مشهد برگزار شد.

محمدحسین‌زاده، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این جلسه با قدردانی از اعضای ستاد مردمی یادمان اولین سالگرد درگذشت زنده‌یاد استاد سید محسن مصطفی‌زاده بر مردمی برگزار شدن این مراسم تاکید کرد.

وی همچنین بااشاره به ابعاد مختلف شخصیتی استاد مصطفی زاده خواستار مشارکت فعال همه دستگاه‌های مرتبط در خصوص هرچه بهتر و فاخرتر برگزار شدن جلسه یادمان شد.

مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با یادآوری ارادت ویژه استاد مصطفی‌زاده به ائمه اطهار گفت: عشق مثال‌زدنی این استاد فرهیخته به امام علی(ع) و امام رضا(ع) در آثار و رفتار وی مشهود و مثال‌زدنی بود.

در ادامه جلسه اعضای ستاد مردمی با ارائه گزارشی از تلاش‌های انجام شده تاکنون برنامه‌های یادمان را تشریح کردند.

در این نشست علاوه بر مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی خراسان رضوی، معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و نمایندگانی از حوزه هنری انقلاب اسلامی خراسان رضوی، بسیج هنرمندان، شهرداری مشهد، معاونت فرهنگی سپاه امام رضا(ع) و مسئول دبیرخانه انجمن مفاخر خراسان رضوی و معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خراسان رضوی نیز حضور داشتند.

                    

یادمان نخستین سالگرد زنده‌یاد استاد سید محسن مصطفی‌زاده 11 اسفند ماه با حضور و سخنرانی استادان برجسته درخصوص شخصیت چند وجهی استاد مصطفی‌زاده در حوزه‌های هنری، ادبی و علمی برگزار خواهد شد.

رونمایی از آثار، پخش کلیپ و مستند، شعرخوانی از اشعار استاد، اجرای نمایش از آثار استاد و برپایی نمایشگاهی از آثار تالیفی و پژوهشی سید‌محسن مصطفی‌زاده ازجمله بخش‌های یادمان نخستین سالگرد زنده‌یاد استاد سید محسن مصطفی‌زاده پیش بینی شده است.

به گزارش ایبنا؛ سیدمحسن مصطفی‌زاده شاعر، عارف، نویسنده، پژوهشگر و هنرمند پیشکسوت خراسان و کشور متولد پنجم مهرماه 1335 در مشهد بود. وی یکی از مهمترین منتقدان عرصه تئاتر کشور به حساب می‌آمد که نگارش صدها مقاله و تصحیح بیش از ۵۰ مجلس تعزیه را نیز در کارنامه هنری خود داشت. برخی او را نفر اول هنر تعزیه کشور می‌دانند.

کتاب‌های «الفبای حسن»، «حدیث ولایت مالک»، «آیینه حق نما»، «منتخب مناقب امیرالمومنین در شعر فارسی»،«یاعلی»، «سیری در ۱۲۱ حدیث نبوی (ص) با مطلع یا علی (ع)»، «یک یا علی دیگر»، «لبیک یا علی» و نمایشنامه‌های «محاکات» و «ابدال» و مجموعه اشعار وی از جمله‎ آثاری است که تاکنون از وی به چاپ رسیده است. شنیده های منظوم پیامبر، معلم، نقد کتاب: یک نکته از هزاران کاندر عبارت آمد، در خم کوچه ی تئاتر ایرانی، ای هستی تو ضامن پیوستگی ما از جمله مقالات وی است.

وی اندیشمندی جریان‌ساز و نویسنده‌ای فعال در عرصه‌های انقلاب اسلامی و همچنین عضو شورای نظارت بر نمایش استان خراسان رضوی نیز بود. سید‌محسن مصطفی‌زاده پس از سال‌ها پژوهش و نویسندگی عصر چهارشنبه 11 اسفند 1400 به دلیل عارضه‌ی قلبی درگذشت.
کد مطلب : ۳۳۱۸۸۲
https://www.ibna.ir/vdcc4sq1i2bq148.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال