همزمان با روز جهانی معلولان، جشن «یارمهربان» با حضور مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده و با رونمایی از کتاب‌های بریل برگزار شد.
امیدوارم دانش‌آموزان معلول جزو پیشرو‌ترین شهروندان ایران شوند
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در قم، همزمان با روز جهانی معلولان، جشن «یارمهربان» با حضور مصطفی رحماندوست، شاعر و نویسنده، مهدی آقاکوچکی، رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان قم؛ حجت‌الاسلام سید‌احمد طباطبایی‌نژاد، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قم؛ محمد امینیان، معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش قم؛ سرهنگ علی حقگو از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان، زینب عبدللهی، مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری قم، مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم در سالن غدیر اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم برگزار شد.
 
مصطفی رحمان‌دوست، شاعر و نویسنده کودک و نوجوان در این مراسم ضمن قصه‌گویی برای کودکان گفت: خوشحالم که میهمان شما در شهر قم هستم و امیدوارم که به لطف خداوند، شما جزو پیشروترین انسان‌های این سرزمین شوید.
 
این نویسنده کودک و نوجوان بیان کرد: خوشحالم که با تبدیل شدن کتاب‌هایم به خط بریل، کودکان و نوجوانان نابینا و کم‌بینا نیز می‌توانند کتاب‌هایم را بخوانند و جز مخاطبین کتاب‌های من باشند.
 
 
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان قم نیز در این مراسم گفت: خوشحالیم که امروز و به بهانه روز جهانی معلولان، میزبان جمعی از دانش‌آموزان با نیاز‌های خاص استان قم هستیم. روز جهانی معلولان یک نماد است و باید در همه روزهای سال به فکر برآورده کردن نیازهای دانش‌آموزان با نیازهای خاص باشیم و امیدواریم همه سازمان‌ها و ارگان‌های اجرایی در این راه یاریگر باشند.
 
مهدی توکلیان، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان قم نیز در این مراسم گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در حال حاضر تنها نهاد فرهنگی است که در کنار سازمان‌های تخصصی در حال خدمت رسانی به نابینایان، کم‌بینایان و ناشنوایان در سراسر کشور است.
 
 وی یادآور شد: در استان قم نیز، بخش نابینایان کتابخانه عمومی آیت‌الله خامنه‌ای از سال 1385 در حال خدمت‌رسانی به بیش از 500 عضو نابینا و کم‌بینا است و امیدواریم با افتتاح کتابخانه مرکزی قم، بتوانیم، ویژه به ناشنوایان نیز خدمت ارائه کنیم.
 

به گزارش خبرنگار ایبنا؛ در این مراسم از 5 عنوان کتاب بریل نوشته مصطفی رحمان‌دوست شامل «اين تری زی آن تری زی»، «سگی بود جنگلی بود»، «يکی بود اما يکی نبود»، «5 تا انگشت بودند» و «اتل متل يه زنبوره» رونمایی شد.
گزارشگر
یونس عزیزی
کد مطلب : ۳۲۹۵۹۶
https://www.ibna.ir/vdcb99bf0rhb5sp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال