مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با همراهی مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی از کتابخانه امام خامنه‌ای (مدظلله العالی) سنندج بازدید و با کتابداران و اعضای این کتابخانه دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار با کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی امام خامنه‌ای سنندج
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، علی‌اصغر دریایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به اتفاق مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان و سرپرست معاونت فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از کتابخانه‌های عمومی شهر سنندج بازدید و در دیدار با کتابداران و اعضای کتابخانه عمومی امام خامنه‌ای سنندج اظهار کرد: همه فعالیت‌های ترویجی و تشویقی ازجمله تاسیس کتابخانه‌های عمومی و برگزاری نمایشگاه کتاب و اهدای کتاب، باید وارد زندگی و فعالیت‌های اوقات فراغت مردم به‌ویژه دانش‌آموزان شود.

وی افزود: همکاری و هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی به‌ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی در امر کتاب و کتابخوانی بسیار موثر است؛ بنابراین برنامه کاری و عملیاتی با نهاد کتابخانه‌های عمومی درباره  کتاب و کتابخوانی در دست اقدام و اجرا است.

دبیر شورای فرهنگی عمومی ضمن قدردانی از همه کتابداران کتابخانه‌های عمومی سطح استان بیان کرد: ظرفیت کتابخانه‌های عمومی در ترویج کتابخوانی و فعالیت‌های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است. نقش کتابداران و اطلاع‌رسانان علاوه بر آنکه به‌عنوان محقق می‌توانند به تولید علم بپردازند، می‌توانند در فرآیند تحقیق به پژوهشگران و همچنین تشویق و ترغیب مردم به‌ویژه دانش‌آموزان به کتابخوانی و ایجاد عادت مطالعه کمک کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این دیدار که به‌صورت نمادین با تقدیم یک شاخه گل از کتابداران بخش‌های مختلف از‌جمله بخش نابینایان کتابخانه عمومی امام خامنه‌ای و بخش امانت  قدردانی کرد، عنوان کرد: همکاری تام و کمال در زمینه اهدای کتاب و برگزاری برنامه‌های مشترک عرصه کتاب و کتابخوانی با کتابخانه عمومی سراسر استان در برنامه کاری ما قرار دارد.

دریایی ضمن اشاره به برنامه‌های و فعالیت هفته کتاب گفت: در همه شهرستان‌های تابعه علاوه بر اهدای کتاب به مدارس و مراکز آموزشی شهری و روستایی، از نویسندگان و فعالان و مروجان کتاب نیز تجلیل و قدردانی شد. رونمایی از کتاب‌های تازه منتشر شده در سطح شهرستان‌های تابعه نیز از‌جمله برنامه‌های دیگر این هفته است.
کد مطلب : ۳۲۸۹۴۸
https://www.ibna.ir/vdcbawbfwrhb59p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401