دومین دوره از ویژه‌برنامه «از تبار قلم» در تبریز برگزار شد

برای تقویت کتابخوانی در پسا‌کرونا به سفیران فرهنگی نیاز داریم

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی، در دومین دوره از ویژه‌برنامه از «تبار قلم» در تبریز درباره توجه به توسعه کتاب و کتابخوانی گفت: بی‌تردید در این مسیر نیاز به سفیرهایی داریم که بتوانند در ادای این وظیفه اجتماعی و فرهنگی یاری رسانند.
برای تقویت کتابخوانی در پسا‌کرونا به سفیران فرهنگی نیاز داریم
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در آذربایجان‌شرقی، آیین تجلیل از نویسندگان بومی آذربایجان‌شرقی چهارشنبه(5 مرداد‌ماه) با حضور اسد بابایی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب در تالار نخجوانی کتابخانه مرکزی تبریز برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌شرقی در این مراسم با تاکید بر رسالت نهاد کتابخانه‌های عمومی در راستای در ترویج فرهنگ کتابخوانی و تجلیل از اهالی قلم گفت: تجلیل از افرادی که همیشه با قلم مانای خود در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و ارزش‌های انقلاب در کنار ما هستند، از وظایف ذاتی ما محسوب می‌شود.
 
اسد بابایی گفت: ارزش نویسندگان آن‌قدر زیاد است که خداوند متعال به قلم قسم خورده است؛ همچنین در دین اسلام، توصیه‌های بسیاری در رابطه با کتاب مطرح شده و خداوند متعال، قرآن کتاب آسمانی را برای هدایت انسان‌ها فرستاده است.

     

وی ابراز امیدواری کرد تا در دوره جدید مدیریت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از طریق هم‌افزایی که با اهالی ادبیات استان افزایش یابد.
 
بابایی ادامه داد: تلاش این است تا بحث کتاب و کتابخوانی را به خانه‌های مردم ببریم و از شما بزرگوار استدعا داریم تا در این دوران پسا کرونایی که تا حدودی منجر به بی‌اعتنایی به حوزه فرهنگ و کتاب شده بود، کمک کنید تا دوباره شاهد رونق این حوزه باشیم. بی‌تردید در این مسیر نیاز به سفیرهایی داریم که بتوانند در ادای این وظیفه اجتماعی و فرهنگی یاری رسانند.

وی اضافه کرد: مجموعه کارمندان اداره کل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان آماده برگزاری هرگونه جلسه نقد کتاب، رونمایی و تشکیل محافل ادبی هستیم.
 
         

در ادامه این مراسم حسین مدرس‌زاده، مسئول امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه 8 تبریز در این مراسم با تاکید بر اینکه شعر و شاعری هنر ملی ایرانی‌ها محسوب می‌شود، گفت: شعر، سخن خیال‌انگیز و حس‌انگیز با تکیه بر موازین، می‌تواند ممزوج روح و آرامش‌دهنده ضمیر ما باشد.
 
وی ادامه داد: شعر ناب می‌تواند با ایجاد احساس زیبایی، مخاطب خود را راضی نگه دارد، به‌ویژه اینکه از منظر جامعه‌شناسی، جامعه‌ای شعر دوست و شعر فهم هستیم.
 
مدرس‌زاده در ادامه گفت: از اعماق وجود در معاونت فرهنگی شهرداری منطقه ۸ تبریز برای گسترش فعالیت‌های فرهنگي به‌ویژه در حوزه کتاب آماده هستیم. 
 
به گزارش‌ (ایبنا)؛ در پایان این مراسم از  داود خدایی و منصوره وثیق دو نویسنده تبریزی تجلیل به عمل آمد.
گزارشگر
ساناز شهابی
کد مطلب : ۳۲۴۴۴۱
https://www.ibna.ir/vdcfjjdmyw6d0ja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1401