سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی با معرفی برگزیدگان این رویداد علمی امروز به کار خود پایان داد.
سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی برگزیدگان خود را شناخت/ افروغ، منوچهری و فلامکی پیشتاز شدند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آیین اختتامیه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی با معرفی برگزیدگان این رویداد علمی روز سه شنبه 14 تیرماه در سالن اجلاس سران برپا شد. این مراسم با حضور حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی از پژوهشگران و محققان عرصه علوم انسانی و اسلامی برگزار شد.
 
جشنواره بین‌المللی فارابی با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای برتر در حوزه علوم انسانی و اسلامی، معرفی و ارائه آثار و نظریه‌های برتر، روش‌ها و طرح‌های جدید در حوزه علوم انسانی و اسلامی در میان اندیشمندان ایرانی و غیر ایرانی برگزار شده و اکنون با معرفی برگزیدگان این دوره به کار خود پایان می‌دهد.

اسامی برگزیدگان به شرح زیر است:
 
عنوان رتبه نام نماینده نام برگزیده ردیف
شخصیت‌های پیشگام
شخصیت‌ پیشگام علوم انسانی و اسلامی فرزندشان آقای نجم الدین عمید زنجانی مرحوم آیت الله عباسعلی عمید زنجانی 1
شخصیت‌ پیشگام علوم انسانی و اسلامی فرزندشان آقای محمد صادق ابوالحسنی مرحوم حجت الاسلام و المسلمین استاد علی ابوالحسنی (منذر) 2
شخصیت‌ پیشگام علوم انسانی و اسلامی آقای محمود خسروانجام مرحوم آیت الله محمد مؤمن 3
شخصیت‌ پیشگام علوم انسانی و اسلامی همسرشان خانم فرشته فاضلی مرحوم دکتر اسدالله آزاد 4
شخصیت‌ پیشگام علوم انسانی و اسلامی فرزندشان آقای دکتر جمشید حاتم مرحوم دکتر غلامعلی حاتم 5
شخصیت‌های پیشتاز
شخصیت پیشتاز علوم انسانی و اسلامی --- دکتر منوچهر محمدی 6
شخصیت پیشتاز علوم انسانی و اسلامی آقای اردستانی آیت الله علی عابدی شاهرودی 7
شخصیت پیشتاز علوم انسانی و اسلامی --- دکتر عماد افروغ 8
شخصیت پیشتاز علوم انسانی و اسلامی --- دکتر علی­محمد ولوی 9
شخصیت پیشتاز علوم انسانی و اسلامی --- دکتر محمدمنصور فلامکی 10
برگزیدگان گروه‌های علمی
شایسته تقدیر گروه اخلاق، ادیان و عرفان در بخش بزرگسال --- دکتر صدیقه رمضانی تَمیجانی 11
برگزیده سوم گروه اخلاق، ادیان و عرفان در بخش جوان --- دکتر محمد علی عباسی 12
شایسته تقدیر گروه تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی در بخش بزرگسال آقای جلیل گلشن دکتر سیدمنصور سیدسجادی 13
برگزیده سوم گروه تاریخ، جغرافیا و باستان‌شناسی در بخش جوان --- دکتر رضا طالبی‌فرد 14
شایسته تقدیر گروه زبان، ادبیات و زبان‌شناسی در بخش بزرگسال --- دکتر فاطمه شفیعی 15
برگزیده سوم گروه علوم اجتماعی و علوم ارتباطات در بخش جوان --- دکتر سید امیررضا بُرقِعی 16
برگزیده سوم گروه علوم اقتصادی، مدیریت و علوم مالی در بخش جوان --- دکتر سعید مسعودی‌پور 17
شایسته تقدیر گروه علوم تربیتی، روانشناسی و علوم ورزشی در بخش جوان --- دکتر میثم نوری خانیوردی 18
شایسته تقدیر گروه علوم قرآنی، تفسیر و حدیث در بخش بزرگسال --- حجت الاسلام والمسلمین دکتر حمیدرضا مقیمی اردکانی 19
برگزیده دوم گروه علوم قرآنی، تفسیر و حدیث در بخش جوان --- دکتر محمدحسین شیرزاد 20
شایسته تقدیر گروه فقه و اصول در بخش بزرگسال --- حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد مروارید 21
برگزیده سوم گروه فلسفه، منطق و کلام در بخش بزرگسال --- حجت الاسلام و المسلمین زهیر دهقانی آرانی 22
برگزیده سوم گروه فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی و کتابداری در بخش بزرگسال --- دکتر الهه حسینی 23
شایسته تقدیر گروه مطالعات انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) در بخش بزرگسال --- دکتر یحیی فوزی 24
برگزیده سوم گروه مطالعات هنر و زیبایی‌شناسی در بخش بزرگسال --- دکتر محمد خزایی 25
برگزیدگان سایر بخش‌ها
مترجم برتر در بخش ترجمه‌ی عربی به فارسی --- دکتر موسی بیدج 26
مترجم برتر در بخش ترجمه‌ی انگلیسی به فارسی خانم دکتر شهین نعمت زاده دکتر کورش صفوی 27
نظریه‌پرداز برتر --- دکتر محمد دبیرمقدم 28
انجمن مالیِ اسلامی ایران امیر یوسفی مقدم انجمن علمی برتر در بخش دانشگاهی 29
انجمن کلام اسلامی حوزه حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد تقی سبحانی انجمن علمی برتر در بخش حوزوی 30
نشریه «پژوهشِ ادبیات معاصر جهان»، دکتر فریده علوی نشریه علمی برتر در بخش دانشگاهی 31
نشریه ذهن حجت الاسلام و المسلمین دکتر علیرضا قائمی نیا نشریه علمی برتر در بخش حوزوی 32
کد مطلب : ۳۲۳۶۳۶
https://www.ibna.ir/vdcaeenei49nui1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401