سخنگوی سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از فروش 49 هزار و 694 نسخه کتاب در قالب 16 هزار و 500 بسته در بخش مجازی در نخستین روز نمایشگاه خبر داد.
فروش 49 هزار و 694 نسخه کتاب در نخستین روز بخش مجازی نمایشگاه کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نشست خبری علی رمضانی، سخنگوی سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران همزمان با نخستین روز این دوره از نمایشگاه در سالن جلسات ستاد اجرایی نمایشگاه کتاب تهران برگزار شد.
 
رمضانی با اشاره به آمار فروش بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران، در نخستین روز این رویداد فرهنگی گفت: حدود 180 هزار عنوان کتاب بر روی سامانه بارگذاری شده است که این آمار از سوی ناشران در حال تکمیل است.
 
وی ادامه داد: تاکنون 16 هزار و 500 بسته به ارزش 420 میلیون تومان از سراسر کشور سفارش داده شده که از میان آن‌ها 12 هزار و 500 عدد بسته‌بندی و تحویل پست داده شده است.
 
رمضانی با بیان اینکه 49 هزار و 694 نسخه کتاب از صبح امروز چهارشنبه (21 اردیبهشت ماه) در بخش مجازی، فروخته شده است، گفت: از میان 2800 ناشر حاضر در نمایشگاه، 1700 ناشر به صورت حضوری و یک هزار و 100 ناشر به صورت مجازی شرکت کرده‌اند.
 
وی همچنین درباره روند آماده‌سازی غرفه‌ها توضیح داد: تا ساعت 12 شب گذشته (سه‌شنبه 20 اردیبهشت ماه) 85 درصد غرفه‌سازی‌ها تکمیل و تا ظهر امروز این آمار به طور میانگین به 92 درصد رسیده است.

رمضانی در پاسخ به سوال خبرنگار ایبنا درباره قطعی کارتخوان برخی غرفه‎‌ها نیز توضیح داد: از سه‌شنبه گذشته، غرفه‌های خودساز را تحویل دادیم و از شنبه این هفته نیز غرفه‌های نمایشگاه تحویل داده شد، اما برخی ناشران دقیقه 90 آمدند که همین مساله امکان بهره‌برداری و توسعه زیرساخت را از ما می‌گیرد؛ اما بانک عامل قول داده است تا پایان امشب همه این مشکلات حل شود.
 
وی در پایان برنصب تابلوهای راهنمای راهروها تا پایان امشب تاکید کرد و درباره الزام رعایت مسائل بهداشتی مرتبط با شرایط کرونا گفت: در پوسترهای نمایشگاه بر این زمینه تاکید کردیم و این موضوع نیز برای مجری برگزاری نمایشگاه، اهمیت زیادی دارد، از فردا پنج‌شنبه، نیز تذکرهای بهداشتی به افراد داده می‌شود. 
کد مطلب : ۳۲۱۳۲۶
https://www.ibna.ir/vdcewz8xpjh8wxi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران