به مناسبت هفته کودک، 9 کتاب کودک با موضوع دفاع مقدس در زنجان رونمایی شد.
رونمایی از 9 کتاب کودک با موضوع دفاع مقدس در زنجان
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، مراسم رونمایی از 9 کتاب موضوعی دفاع مقدس در حوزه کودک برگزار شد. در این مراسم کتاب «درخت پرتقال»، اثر لیلا عبدی، «این سایه عزیز»، اثر فاطمه سلیمانی، «محله‌ی آشتی کنان»، اثر پریسا کرمی، «عکس دو نفره»، اثر معصومه اکبری، «نذری» و «یک راز سخت»، اثر فاطمه قشمی، «اتاق آخر» و «پاورچین» به نویسندگی مریم بیات تبار و «خوشه‌های سمی» به نویسندگی 15 عضو از اعضای جوان انجمن کودک و نوجوان رونمایی شد.

همچنین در این مراسم مستند «بلند پرچین»، «تراک موسیقی شهر عشق»، «ستاره‌های بی‌غروب»، «تراک موسیقی مروارید» به یاد شهدای غواص و تراک موسیقی « فردای روشن» نیز رونمایی شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان در این مراسم ضمن تبریک هفته کودک اظهار کرد: 9 کتابی که امروز رونمایی می‌شود، از مجموعه کتاب‌هایی است که برای کنگره شهدا تألیف شده است.

سیدشمس‌الدین موسوی با اشاره به اینکه در بحث کنگره شهدا نویسندگان و هنرمندان کمک شایانی کردند، گفت: خوشبختانه در حوزه کنگره شهدا آثار خوبی نگارش شده است.

وی با اشاره به دیدار قریب‌الوقوع اعضای کنگره شهدا با مقام معظم رهبری گفت: امیدواریم در این دیدار، مقام معظم رهبری حداقل یکی از کتاب‌ها را تفریض کنند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان زنجان با بیان اینکه کنگره شهدا به زودی در اوایل آبان‌ماه برگزار خواهد شد، افزود: کمیته‌های ۲۲ گانه کارهای خود را آغاز کرده‌اند. در سال گذشته ۳۵۰ سری جهیزیه و ساخت خانه محرومان به نام شهدا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان نیز با اشاره به اینکه قرار بود بیش از 100 عنوان کتاب برای کنگره شهدا چاپ شود که سهم کانون از این تعداد 9 جلد است، افزود: خوشبختانه کتاب‌های تکلیفی کانون تألیف شده و امروز رونمایی می‌شود.

علیرضا نوری به محتوای برخی از کتاب‌های تألیفی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اشاره کرد و گفت: سوژه شهید حمید احدی، داستان کودک با موضوع شهید رضا سلیمانی، داستان کودک با موضوع شهید میرزاعلی رستمخانی، داستان کودک با موضوع موضوع شهید ابراهیم اصغری، مجموعه شعر کودک و نوجوان، خاطره‌نگاری از همسر شهید ورقایی و مجموعه داستان‌های کوتاه از جمله موضوعاتی است که در کتاب‌های تألیفی کانون تشریح شده است.

نوری با بیان اینکه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای استان زنجان از اهداف اصلی این کنگره محسوب می‌شود، تصریح کرد: برگزاری چنین برنامه‌هایی زمینه آشنایی جوانان و نسل‌های آینده جامعه را با شهدای گرانقدر استان فراهم کرده و بهترین ظرفیت برای معرفی زنجان به عنوان شهر غواصان دریادل است.

وی در ادامه به سایر فعالیت‌های کانون پرورش فکری در بحث ترویج فرهنگ مطالعه اشاره کرد و گفت: با توجه به عدم دسترسی تعداد زیادی از روستاها به کتابخانه، کتابخانه سیار کانونی در استان راه‌اندازی شده است.

نوری با اشاره به اینکه در حال حاضر 17 کتابخانه سیار در استان زنجان فعال است که به صورت دوره‌ای در روستاها حضور یافته و کار توزیع کتاب‌ را انجام می‌دهند، اضافه کرد: کتابخانه‌های سیار کانون وظیفه امانت کتاب در حاشیه شهرها و یا روستاها را بر عهده دارند.

وی تصریح کرد: همچنین در ایام کرونا نیز که فعالیت‌ها به صورت مجازی انجام شد، مربیان این اداره کل با اجرای پیک داوطلبانه و با شعار در خانه بمانیم، توانستند با گروه‌هایی که تشکیل دادند، در فضای مجازی آموزش‌های لازم را ارائه کنند.
کد مطلب : ۳۱۲۲۵۲
https://www.ibna.ir/vdccpiq1i2bqsi8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی