کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

باحضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان؛

مسابقه کتابخوانی «حاج جلال» برگزیدگان خود را شناخت/ رونمایی از دو کتاب دفاع مقدس

8 مهر 1400 ساعت 16:59

گزارشگر : ذلیخا کرمی

برگزیدگان و شایستگان تقدیر مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «حاج جلال» در بخش‌های داستان کوتاه، شعر و دلنوشته معرفی شدند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)ـ در همدان، ظهر امروز پنج‌شنبه(8‌مهر‌ماه) همزمان با آخرین روزهای هفته دفاع مقدس، آیین اختتامیه مسابقه سراسری کتاب‌خوانی «حاج جلال» برگزار شد. 

حمیدرضا حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، احمد‌رضا احسانی، مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولان اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان، بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین فرزند «حاج جلال» حضور داشتند.
 
احسانی با بیان اینکه ترویج و تحکیم و پاسداشت ارزش‌های دفاع مقدس از وظایف این اداره کل است، گفت: بنا بر روال 8 تا 10 سال گذشته که هر سال به نام یک شهید شاخص مزین می‌شد، امسال شهید علیرضا حاجی‌بابایی به‌عنوان شهید شاخص معرفی شدند؛ گرچه سال‌های پیش نیز امکان این نامگذاری وجود داشت، اما خانواده این شهید، به‌ویژه دکتر حاجی‌بابایی بنا بر ملاحظاتی که داشتند، مانع این انتخاب می‌شدند. این شهید بزرگوار علاوه بر فرماندهی عملیات رمضان در سرپل ذهاب از اصحاب فرهنگ بودند.

احسانی تصریح کرد: از آغاز سال، بنابر رسالت خود مبنی بر معرفی هر چه بیشتر شهدای شاخص سال، مسابقه کتابخوانی «حاج جلال» با محوریت برداشت ادبی از این کتاب را در دستور کار قرار دادیم. اردیبهشت از پوستر مسابقه رونمایی شد. طی این 5 ماه بیش از 300 اثر به دبیرخانه رسید. این آثار پس از پالایش و ویرایش کارشناسی برای چاپ آماده خواهد شد.

وی گفت: باعث افتخار است که این چنین، از کتاب «حاج جلال» که درباره خانواده‌ای ایثارگر از این خطه، در حوزه دفاع مقدس بسیار مخاطب پیدا کرده است و با گذشت کمتر از 10 ماه از انتشار آن به چاپ سی‌ام رسیده است. 

در این مراسم همچنین از نماهنگ «معلم عشق» رونمایی شد. نماهنگ معلم عشق از سوی گروهی متشکل از جوانان مریانج و همشهریان حاج جلال، اجرا شد. شعر این نماهنگ را سید‌صادق آتشی، سروده است. 

در حاشیه برگزاری آیین اختتامیه مسابقه کتابخوانی «حاج جلال» از کتاب‌های «حس غریب پروانگی» خاطرات پروانه برازنده‌شهر، همسر شهید علی‌رضا شمسی‌پور و «شهید الکرخ» مستند روایی زندگی بسیجی شهید احمد روستایی  اثر لیلا گودرزیان رونمایی شد. این کتاب‌ها به وسیله انتشارات حماسه ماندگار، وابسته به بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان منتشر شده است.
 
اسامی برگزیدگان  مسابقه سراسری  کتابخوانی کتاب حاج جلال 

بخش داستان کوتاه
بخش شعر بخش دلنوشته شایسته تقدیر (اهداء لوح تقدیر و مبلغ 250 هزار تومان)


کد مطلب: 311533

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/gozaresh_poosheshi/311533/مسابقه-کتابخوانی-حاج-جلال-برگزیدگان-خود-شناخت-رونمایی-دو-کتاب-دفاع-مقدس

ایبنا
  https://www.ibna.ir