از سری تازه های علوم ورزشی؛

زندگی سالم در گرو فعالیت بدنی

در کتاب «زندگی سالم: فعالیت بدنی یا کم‌تحرکی؟» ارتباط تنگاتنگ زندگی سالم از طریق افزایش فعالیت جسمانی و کاهش کم‌تحرکی برای خواننده، به تصویر کشیده شده است.
زندگی سالم در گرو فعالیت بدنی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «زندگی سالم: فعالیت بدنی یا کم‌تحرکی؟» از سوی انتشارات پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی وارد بازار نشر شد.
 
این کتاب نوشته نازنین راسخ، عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت‌بدنی و علوم ورزشی و ریحانه شاه‌قلی است؛ همچنین ویراستاری علمی این اثر توسط معصومه هلالی‌زاده، عضو هیات علمی و مدیر گروه فیزیولوژی ورزشی این پژوهشگاه صورت گرفته است.
 
در این کتاب، ارتباط تنگاتنگ زندگی سالم از طریق افزایش فعالیت جسمانی و کاهش کم‌تحرکی برای خواننده، به تصویر کشیده و محتوای این کتاب در چهار فصل، تدوین‌ شده است. در فصل نخست، به «مبانی و مفاهیم» پرداخته ‌شده است که محتوای آن، بررسی اجمالی تاریخچه ورزش و اهمیت آن از دیدگاه اسلامی و نیز مفهوم ورزش و سایر مفاهیم مرتبط، نظیر آمادگی جسمانی، سلامت و تندرستی، فعالیت بدنی و نقش ورزش و فعالیت بدنی در سلامت و تندرستی است. علاوه بر این در این فصل، برخی از فایده‌های فعالیت بدنی منظم و نیز فعالیت بدنی در گروه‌های مختلف کودکان، نوجوانان، زنان، مردان و در نهایت فعالیت بدنی سالمندان، موردبحث قرارگرفته است.

 نویسندگان در فصل دوم، تحت عنوان «بی‌تحرکی، ارمغان زندگی مدرن» به تشریح کم‌تحرکی و آمار آن در ایران و نیز پیامدهای کم‌تحرکی در قالب بیماری‌های مزمن پرداخته‌اند. در فصل سوم، مبحث آمادگی برای تغییر از طریق آشنایی با سطوح و مراحل تغییر و تصویرسازی ذهنی، شامل تجسم یا مرور شناختی حرکت، بدون اجرای فیزیکی مورد تأکید قرار گرفته است. فصل چهارم، حاوی نکات کاربردی در خصوص شیوه زندگی فعال و پیشنهاد توصیه‌های تمرینی است.
 
گفتنی است؛ کتاب «زندگی سالم: فعالیت بدنی یا کم‌تحرکی؟» در 124 صفحه به مبلغ 45000 تومان پاییز امسال راهی بازار نشر شده است.
 
کد مطلب : ۳۱۵۱۴۵
https://www.ibna.ir/vdcgtn9wnak9qq4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه پویش #تندرست_باش_ای_ایران