مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی یزد از برگزاری دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) به میزبانی این استان خبر داد.
یزد میزبان دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع)
مجید جوادیان‌زاده، مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌یزد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در یزد، با اشاره به برگزاری دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) گفت: این جشنواره با همکاری بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و موسسه فرهنگی صدوقی یزد برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره شناسایی آثار برتر کتاب، پایان‌نامه و مقاله با موضوع امام رضا (ع) سیره و فرهنگ رضوی است.

مدیرکل فرهنگ‌وارشاد اسلامی‌یزد بیان کرد: از پدیدآورندگان، مترجمان، مصححان، ناشران، استادان و دانشجویان دعوت می‌شود با مراجعه به سامانه ثبت‌نام جشنواره رضوی به نشانی www.portal.shamstoos.ir و پر کردن کار برگ مربوطه، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی افزود: این جشنواره با هدف ایجاد جریان مستمر و پویا برای بسط و گسترش سیره و معارف در آثار مکتوب، بهره‌مندی از تجربیات و نظرات حوزوی، دانشگاهی، فرهنگی و هنری در زمینه فرهنگ رضوی، اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و تولید آثار فاخر و معرفی و تکریم تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار مکتوب حوزه فرهنگ رضوی برگزار می‌شود.

جوادیان‌زاده ادامه داد: آثار مربوط با موضوع امام رضا (ع) باید طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ منتشر شده باشند. همچنین آثار مربوط با موضوع حضرت امام جواد (ع) باید طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ منتشر شده باشند و تنها کتاب‌هایی داوری و ارزیابی می‌شوند که دارای برگه اعلام وصول باشند.

وی گفت: موضوع آثار ارسالی به دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) باید در سه حوزه تالیف، ترجمه و تصحیح به طور کامل درباره امام رضا (ع) و امام جواد (ع) باشد و آثاری که یک یا چند فصل آن به موضوعات دیگر اختصاص داشته باشند در چرخه داوری قرار نمی‌گیرند.

مدیرکل فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی‌ یزد بیان کرد: جشنواره در سه بخش کتاب، مقاله و پایان‌نامه آثار می‌پذیرد. در بخش کتاب در دو گروه کودک و نوجوان و بزرگسال با محورهای معارف رضوی (سیره، سبک زندگی و احادیث)، زیارت، ادبیات داستانی (رمان، داستان و مجموعه داستان‌های کوتاه)، شعر نو و کلاسیک، هنر(نمایشنامه، فیلمنامه، معماری و هنرهای تجسمی)، تاریخ و مردم‌شناسی بررسی می‌شوند.

وی افزود: در بخش مقاله، مقالاتی که با موضوع حضرت امام رضا(ع) طی سال‌های ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و همچنین با موضوع حضرت امام جواد(ع) طی سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۹ به صورت چاپی یا الکترونیکی در مجلات علمی-پژوهشی، علمی-ترویجی و تخصصی منتشر شده باشد می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

جوادیان‌زاده گفت: در بخش پایان‌نامه نیز پایان‌نامه‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهی یا سطوح ۳ و ۴ حوزوی که در موضوعات یاد شده تا پایان ۱۳۹۹ دفاع شده باشند، می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی بیان کرد: مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی میراث مکتوب رضوی (ع) پایان آذر ماه ۱۴۰۰ بوده و آیین پایانی این جشنواره اسفند ماه ۱۴۰۰ در شهر یزد، پنجمین پایتخت کتاب ایران برگزار می‌شود. دبیرخانه این جشنواره در یزد، بلوار دانشجو، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌استان یزد واقع است.
کد مطلب : ۳۱۴۷۳۵
https://www.ibna.ir/vdcaeynem49n601.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

محرم 1401