کتاب «غیبت طوسی» به تحقیق و تنظیم مجتبی عزیزی ازسوی انتشارات کتاب جمکران به چاپ هشتم رسید.
کتاب «غیبت طوسی» به چاپ هشتم رسید
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، شیخ طوسی، از برجسته‌ترین چهره‌های علمی جهان تشیع و شخصیت مورد اعتماد شیعه در قرن پنجم هجری است. او حدود 13 سال قبل از وفاتش کتابی نوشته و هنگام نگارش آن، به بسیاری از منابع مهم قدما و کتاب‌های معتبر خطی و نسخه‌های اولیه آنها دسترسی داشته که باعث افزایش اعتبار کتاب و متمایز شدن آن از سایر کتب مشابه گشته است.
 
شیخ طوسی در کتاب «غیبت طوسی» که الغیبه نام دارد به علت و انگیزه غیبت امام زمان و حکمت الهی که موجب آن گردیده، با بهترين دلايل عقلى و شرعى بر وجود امام زمان و غيبت و ظهور آن حضرت در آخرالزمان اشاره کرده است.
 
کتاب او از مهم‌ترین و کامل‌ترین منابع شیعه درباره مسئله غیبت امام زمان است. شيخ طوسى، در نگارش اين اثر شيوه‌هایى نو و ابتكارى به كار گرفته و به تمام جوانب غيبت امام زمان اشاره نموده و با استدلال به قرآن و روايات پيامبر و ائمه معصومين و حكم عقل، به پاسخ‌گويى شبهات و اشكالات مخالفين پرداخته است و در آن بسيارى از فضايل امام زمان، سيره و روش آن حضرت را در زمان غيبت و هنگام ظهور بيان كرده و بسيارى از علائم ظهور وى را ذكر نموده است.
 
این کتاب در طول هزار سال، پیوسته مورد توجه علما و فقهای شیعه بوده و بزرگان، در تالیفات خود بسیار به آن استناد کرده و از آن نقل نموده‌اند.
 
کتاب «غیبت طوسی» به تحقیق و تنظیم مجتبی عزیزی در هشت فصل، 832 صفحه و قیمت 145 هزار تومان انتشارات کتاب جمکران به فارسی ترجمه کرده است و اکنون هشتمین چاپ آن وارد بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۳۱۴۶۳۷
https://www.ibna.ir/vdcbfabfzrhb80p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خاکریز کتاب