کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

به همت یک استاد دانشگاه در سقز؛

«فرهنگ‌نویس‌یار» وارد بازار کتاب شد

1 آذر 1400 ساعت 9:00

فرهنگ موضوعی انگلیسی به فارسی با عنوان «فرهنگ‌نویس‌یار» به همت بهزاد احمدی عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور سقز گردآوری و به همت انتشارات رهنما (رهنمای اندیشمند) چاپ و منتشر شد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، کتاب «فرهنگ نویس یار» برخلاف واژه‌نامه‌های موجود الفبایی نبوده بلکه به صورت موضوعی در ۳۱ فصل گردآوری شده است به صورتی که هر فصل به موضوع جداگانه‌ای (بحث مزایا و معایب، نحوه بیان موافقت و مخالفت، روابط علت و معلولی، نتیجه، منظور و غیره) مربوط می‌شود.

در این کتاب، اصطلاحات و واژه‌های مرتبط با هر موضوع در هر فصل همراه با اطلاعاتی شامل تلفظ آمریکایی و بریتانیایی، اطلاعات دستوری و کاربردی مربوط به کلمه (اسم: قابل شمارش و غیر قابل شمارش؛ فعل: گذرا و ناگذرا)، کلمات همایند (collocation)، مثال‌های متعدد برای کمک به طرز استفاده از واژه، اطلاعات کاربردشناختی و موارد دیگر ارائه شده است.

این کتاب برای تقویت مهارت‌های نوشتاری و شناختی در آزمون‌های تخصصی انگلیسی، دانشجویان و علاقه‌مندان به حوزه زبان انگلیسی می‌تواند مفید و موثر واقع شود.

بهزاد احمدی تاکنون چندین کتاب و اثر علمی از جمله کتاب «چشم‌اندازهایی در جامعه‌شناسی»، «گفتمان‌های رسانه؛ تحلیل متون رسانه» را ترجمه و چند عنوان کتاب را نیز تالیف کرده است.


کد مطلب: 314417

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/book/314417/فرهنگ-نویس-یار-وارد-بازار-کتاب

ایبنا
  https://www.ibna.ir