انتشارات نویسندگان پارس منتشر کرد؛

قصه «من و مادربزرگ» به روایت شاعر شیرازی

کتاب شعر کودک «من و مادربزرگ» سروده نسرین باصری، نویسنده و شاعر شیرازی با ویراستاری شیرین بصیرنیا و تصویرگری سولماز کرمی توسط انتشارات نویسندگان پارس در شیراز منتشر شد.
قصه «من و مادربزرگ» به روایت شاعر شیرازی
نسرین باصری، در خصوص تاثیر ارتباط مادربزرگ و پدربزرگ با کودکان در جامعه به خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در فارس، گفت: در جامعه‌ای که به خاطر مشکلات اقتصادی و گرفتاری‌ها، روابط اجتماعی متاسفانه کمتر شده و به تبع آن، ارتباط کودکان با پدربزرگ مادربزرگ‌ها نیز کمتر شده است، دیگر مثل قدیم نیست که خیلی از خانواده‌ها با پدر و مادرشان زندگی می‌کردند و نوه‌ها به راحتی با مادربزرگ و پدربزرگ در ارتباط بودند.

وی افزود: باید دانست که برقراری ارتباط با پدربزرگ و مادربزرگ از بسیاری جهات برای کودکان مفید است. آن‌ها تأثیر و نقش شگفت‌انگیزی در تربیت بچه‌ها دارند و می‌توانند احساس وابستگی به میراث فرهنگی و تاریخچه‌ی خانوادگی را در کودکان زنده نگه دارند.

وی افزود: پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها عشق را به نوه‌های خود عرضه می‌کنند. در قلب خود بیشترین علاقه را نسبت به آن‌ها احساس می‌کنند و امنیت درونی را در آن‌ها به‌وجود می‌آورند.‌ آنها  به رشد و سلامتی کودک نیز کمک می‌نمایند. پدربزرگ و مادربزرگ وقت بیشتری دارند تا صرف بازی یا کتاب خواندن برای کودکان نمایند. این توجه دل‌سوزانه رشد و آموختن مهارت‌های مختلف را در کودکان بیشتر می‌نماید.

این شاعر کودک و نوجوان در خصوص کتاب خود گفت: به توجه به اهمیت ارتباط کودک با مادربزرگ و پدربزرگ، بر آن شدم که قصه یک دخترک با مادربزرگش را به صورت شعر کودک به تصویر بکشم. کودکان عزیز می‌توانند با این کتاب که دارای شعر و تصویرهای زیبایی دارد ارتباط برقرار کنند. همه خانواده‌هایی که کودک دارند می‌توانند از این کتاب استفاده کنند. 

یادآور می‌شود: «من و مادربزرگ»، سروده نسرین باصری، با ویراستاری شیرین بصیرنیا و تصویرگری سولماز کرمی در ۱۲ صفحه در قطع خشتی بزرگ به صورت چهاررنگ توسط انتشارات نویسندگان پارس منتشر شد.
کد مطلب : ۳۱۲۸۸۰
https://www.ibna.ir/vdcjo8etyuqevoz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران