کتاب «شیخ تقریب، درنگی در زندگی و خدمات علمی آیت‌الله استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی» از سری آثار بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شد.
«شیخ تقریب»؛ مروری بر زندگی و خدمات آیت‌الله واعظ‌زاده خراسانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی، امیر سلمانی رحیمی، نویسنده کتاب «شیخ تقریب» و پژوهشگر بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی، واژه «شیخ تقریب» را عنوانی شناخته شده برای مرحوم آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی در جهان اسلام و نزد عالمانی برجسته و عمدتا آزاده و نیک‌اندیش دانست.
 
سلمانی رحیمی با بیان این مطلب در مقدمه این کتاب، نوشته است: به منظور پاسداشت خدمات و فعالیت‌های آیت‌الله واعظ زاده خراسانی و احساس وظیفه موجب شد تا اثری با رویکرد معرفی این فرزانه پرواپیشه به طلاب و دانشجویان به رشتۀ تحریر درآید و با تکیه بر تجربه‌ای شخصی و منابعی محدود، و به عنوان مقدمه‌ای بر کاری شایسته و فاخر، عرضه شود.

نگارنده کتاب «شیخ تقریب»، در بخشی دیگر، آیت‌الله محمد واعظ‌زاده خراسانی را استادی فرزانه و مجتهدی نواندیش و درد آشنا و مورخی آشنا به زوایای پنهان تاریخ سراسر التهاب اسلام عزیز و قرآن‌پژوهی نوآور و جهان‌دیده‌ای دلسوز و درس آموخته‌ای از نسل عالمان مجاهد و بی ادعا خوانده و گفته است: دوستداری ایشان و طرفداری از اندیشه‌های زلال و خیرخواهانه او، به بنده جرات بخشید تا دست به قلم برده تا برای سومین بار از این چهره ماندگار بنویسم.

کتاب «شیخ تقریب، درنگی در زندگی و خدمات علمی آیت الله استاد محمد واعظ‌زاده خراسانی»، در شمارگان 500 نسخه با قطع رقعی، 63 صفحه شامل مطالبی درباره آن مرحوم است که با قلمی شیوا و نثری بدیع نگاشته شده و در برگه‌های پایانی نیز تصاویری از خاطرات استاد را در خود جای داده است.
کد مطلب : ۳۱۲۰۲۱
https://www.ibna.ir/vdcgxx9wqak9qz4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

هفته کتاب 1400
بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب