کتاب «از سنه تا سنندج» اثر مشترک کیومرث حبیبی، کیومرث ایراندوست و هوشمند علیزاده منتشر شد.
«از سنه تا سنندج»، پژوهش در سیر تحول سنندج از گذشته تاکنون
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در کردستان، سنندج مهد تمدن، تاریخ، فرهنگ و هنر بوده که دارای تاریخی کهن و خاستگاه و زادگاه هنرمندان، مشاهیر، مفاخر و بزرگان زیادی است.

سلیمان خان اردلان، امان‌الله خان والی و امیر نظام گروسی سه تن از بزرگان سنندجی بوده که در اعتلای سنندج و فرهنگ و تاریخ این شهر بسیار تاثیرگذار بوده‌اند.
 
با این سبقه تاریخی و فرهنگی، کتاب «از سنه تا سنندج» اثر اساتید برجسته دکتر کیومرث حبیبی، دکتر کیومرث ایراندوست و دکتر هوشمند علیزاده است که نتیجه تحقیق و تلاش مجموعه بسیار زیادی از اساتید و دانشگاهیان است چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گرفت.

رییس فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج در خصوص چاپ این کتاب اظهار کرد: کتاب «از سنه تا سنندج» یکی از آثار علمی ماندگار در حوزه مطالعات شهری بوده که فرصتی مناسب برای مطالعات بعدی پژوهشگران، محققان و دانشجویان را مهیا می‌سازد.

سرکوت نجفی افزود: این کتاب در قالب هشت فصل به بررسی شکل‌گیری و سیر تحول سنندج از گذشته تاکنون؛ با تلاش و کوشش چندین ساله سه نفر از اساتید برجسته شهرسازی دانشگاه کردستان، دکتر ایراندوست، دکتر حبیبی و دکتر علیزاده تهیه و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: این بررسی تاریخی شامل موضوعات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و کالبدی – فضای سنندج بوده و برآن است تا خواننده را به درک واقعی و علمی از این شهر برساند.

رییس فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج یادآور شد: بخش‌هایی ازاین کتاب ماندگار و ارزشمند نیز برنامه‌ریزی و دورنمایی است که به عنوان دستور کار برنامه استراتژی و آینده برای توسعه شهر سنندج است و علاقمندان می توانند این کتاب را از کتابخانه شهرداری واقع در طبقه همکف ساختمان شورای اسلامی شهر سنندج تهیه کنند.
کد مطلب : ۳۱۰۷۱۷
https://www.ibna.ir/vdcgqz9wuak9qu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب استان آذربایجان غربی
بزرگداشت حافظ
تقدیر از مروجان کتابخوانی