کتاب «کنترل و ردیابی تطبیقی سیستم‌های کوانتومی» تالیف مشترک مجید یاراحمدی و زینب صاحبی ازسوی انتشارات دانشگاه لرستان منتشر شد.
کتاب «کنترل تطبیقی سیستم‌های کوانتومی» منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انقلاب علمی و فناوری در قرن بیست و یک به طور قطع متأثر از ظهور کامپیوترها و فناوری‌های کوانتومی است. فناوری‌های ریزمقیاس و کوچک‌سازی‌های فناوری در کامپیوترها و ربات‌‌ها با ظهور فناوری‌های کوانتومی و کنترل کوانتومی نویدبخش تحولی چشم‌گیر در دقت و سرعت پردازش اطلاعات و هوشمندسازی دنیای کنونی است. کشور ما نیز در تلاش برای قرار گرفتن در بطن این تحول عظیم است و تأسیس و فعالیت مرکز فناوری‌های کوانتومی ایران یکی از قدم‌های مهم در این زمینه به شمار می‌رود.

کتاب «کنترل و ردیابی تطبیقی سیستم‌های کوانتومی» با هدف توسعه و ترویج فناوری‌های کوانتومی و نشر دانش کنترل کوانتومی تألیف شده است.

در این کتاب پس از ارائه مفاهیم و مقدمات ریاضی و ابزارهای مکانیک کوانتومی به زبانی ساده، موضوعات بسیار کاربردی و اساسی مانند ردیابی مسیر سیستم‌های کوانتومی، کنترل بهینه سیستم‌های کوانتومی، کنترل تطبیقی و بهینه سیستم‌های ردیاب کوانتومی و ترکیب کنترل‌کننده‌های مقاوم و تطبیقی کوانتومی با هدف کنترل و ردیابی سیستم‌های کوانتومی در حضور نامعینی‌ها و عدم قطعیت ارائه شده‌اند.

این کتاب برای علاقه‌مندان‌، پژوهشگران و دانشجویان در شاخه‌های مختلف علوم و فناوری ازجمله شیمی کوانتومی، محاسبات کوانتومی، فناوری اطلاعات کوانتومی، اپتیک کوانتومی، نانوتکنولوژی کنترل و بهینه‌سازی، کنترل مقاوم، کنترل تطبیقی و تدریس و پژوهش در رشته‌های ریاضی، فیزیک، شیمی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی الکترونیک، مهندسی فناوری اطلاعات و ارتباطات و ... مفید و قابل استفاده است.

کتاب «کنترل و ردیابی تطبیقی سیستم‌های کوانتومی» توسط مجید یاراحمدی دانشیار کنترل و بهینه‌سازی دانشگاه لرستان و با همکاری زینب صاحبی دانش‌آموخته دکتری تخصصی این دانشگاه تالیف و به‌تازگی در 1000 نسخه با قیمت 45 هزار تومان توسط انتشارات دانشگاه لرستان به بازار نشر عرضه شده است.
کد مطلب : ۳۰۹۴۳۳
https://www.ibna.ir/vdcjthettuqeyxz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی