نخستین کتاب پتر اشتام برای کودکان منتشر شد؛

جست‌وجوی جایی برای بهتر زندگی کردن

پتر اشتام در نخستین کتاب کودکش با عنوان «چرا ما خارج از شهر زندگی می‌کنیم؟» از کشف دنیایی نو و جست‌و‌جوی جایی برای بهتر زندگی کردن سخن می‌گوید.
جست‌وجوی جایی برای بهتر زندگی کردن
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «چرا ما خارج از شهر زندگی می‌کنیم؟» نخستین کتاب کودک، پتر اشتام، نویسنده آزاد و روزنامه‌نگار ساکن سوییس، است که به تازگی با ترجمه گیتا رسولی از سوی بخش کودک و نوجوان انتشارات افق راهی کتابفروشی‌ها شده است.
 
پتر اشتام که بیشتر به عنوان نویسنده حوزه بزرگسال شناخته می‌شود، برای نگارش نمایشنامه‌هایش مفتخر به دریافت جوایز ادبی بسیاری شده است. لحن سرد و پراکنده‌گویی از ویژگی‌های سبک نگارش اوست. از این نویسنده در زبان فارسی کتاب‌هایی مانند «روزی مثل امروز»، «یخبندان سیاه»، دو داستان در مجموعه‌داستان «آسمان خیس»، مجموعه‌داستان کوتاه «ماه یخ‌زده»، رمان «اگنس» و «تمام چیزهایی که جای‌شان خالی است» ترجمه شده ‌است.
 
اشتام در نخستین کتاب کودکش از کشف دنیایی نو سخن می‌گوید و از جست‌و جوی جایی برای بهتر زندگی کردن که کار راحتی نیست. داستان این‌کتاب درباره خانواده عجیب 6 نفره‌ای است شامل دو کودک که به همراه پدر و مارد و پدربزرگ و مادربزرگشان زندگی‌ می‌کنند؛ آن‌ها یک‌روز در ویولن خاله، روزی در اتوبوس برقی، یک روز روی کلاه عمو، روزی در جنگل، یک‌روز روی پشت‌بام کلیسا، روزی روی کره ماه و یک روز زیر باران زندگی می‌کنند و هربار تجربه جدیدی کسب می‌کنند.
 
داستان این‌کتاب در ۱۸ بخش کوتاه با عنوان‌های: «روزگاری در خانه‌ای با لامپ‌های آبی زندگی می‌کردیم»،‌ «روزهایی که در اتوبوس برقی زندگی می‌کردیم»،‌ «روزهایی که در جنگل زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که روی پشت‌بام کلیسا زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که توی ویولن زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که در هتل زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که جای دیگری زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که در ساختمانی با سه تلفن زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که در کره ماه زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که در سینما زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که زیر باران زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که توی برف در چادر سفید زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که در دریا زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که در کلاه عمو زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که تنها زندگی می‌کردم»، «روزهایی که هر شب زیر یکی از پل‌ها زندگی می‌کردیم»، «روزهایی که در عالم رویا زندگی می‌کردیم» و «از روزی که خارج از شهر زندگی می‌کنیم» نوشته شده است. 
 
تصویرگری کتاب تصویری «چرا ما خارج از شهر زندگی می‌کنیم؟» را یوتا باوئر انجام داده که فارغ‌التحصیل تصویرسازی از مدرسه عالی تخصصی هامبورگ است. او سال ۲۰۰۹ جایزه ویژه تصویرسازی ادبیات نوجوان آلمان و سال ۲۰۱۰ جایزه هانس کریستین اندرسن را از آن خود کرد. او در این کتاب، پستی‌ و بلندی‌های زندگی را از دید یک بچه به تصویر کشیده و دنیایی متفاوت خلق کرده است.
 
نشر افق،‌ ‌کتاب «چرا ما خارج از شهر زندگی می‌کنیم؟» را در ۴۰ صفحه مصور رنگی، با شمارگان هزار و ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۰ هزار تومان، با رعایت حق کپی رایت منتشر کرده است.
 
کد مطلب : ۳۰۲۷۶۹
https://www.ibna.ir/vdcepw8xojh87fi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران