کتاب «تحولات سیاسی ـ اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران(۱۳۵۷ـ ۱۳۹۶)» منتشر شد

تحلیل تحولات کشور در یک مقطع چهل ساله

کتاب «تحولات سیاسی ـ اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران(۱۳۵۷ـ ۱۳۹۶)» به تحلیل تحولات کشور دریک مقطع چهل ساله پرداخته است.
تحلیل تحولات کشور در یک مقطع چهل ساله
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب حاضر اثری پژوهشی در توصیف و تحلیل تحولات سیاسی ـ اجتماعی بعد از انقلاب اسلامی در ایران و شناسایی ابعاد، پیامدها و عوامل مؤثر بر این تحولات در سال‌های 1357 تا 1396 و در یک مقطع زمانی چهل‌ساله است.

در این کتاب از یک‌سو چگونگی شکل‌گیری دولت، نهادها و ساختارهای جدید بعد از انقلاب توضیح داده می‌شود و کارگزاران و نیروهای مؤثر بر تحولات این مقطع تاریخی معرفی می‌شود و از سوی دیگر رابطه پیچیده و تنگاتنگ تحول اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با تحولات سیاسی تبیین می‌گردد. در ضمن به این سؤالات پاسخ داده می‌شود: در سال‌های بعد از انقلاب چه اقداماتی برای تأسیس، تثبیت و تحکیم نظام سیاسی جدید و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در ایران در عرصه‌های مختلف انجام شد؟ تحولات در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کشور چگونه و تحت تأثیر چه عواملی شکل گرفت؟ در نهایت جمهوری اسلامی در تحکیم اهداف خود در چند دهه گذشته چه موفقیت‌هایی به‌دست آورده و با چه چالش‌هایی از درون و بیرون مواجه بوده است؟

این کتاب در یک مقدمه، ۵ فصل به همراه نتیجه گیری و فهرست منابع در ۳۰۰ صفحه به زیور طبع آراسته شده است. 

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی به عنوان منبع اصلی درس «تحولات سیاسی ـ اجتماعی در جمهوری اسلامی ایران» به ارزش 2 واحد تدوین شده است
کد مطلب : ۲۹۶۷۳۲
https://www.ibna.ir/vdcgw39xxak9yu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

ترجمه و اهمیت پروژه‌محوری
چرایی ضعف تالیفات علوم انسانی
ارج‌نامه علامه جعفری