معرفی کتاب «ذهن آرام، تناسب اندام»؛

«EFT» تکنیکی اثرگذار برای مقابله با پرخوری هیجانی

« EFT» که نوع هیجان‌محور طب سوزنی (اما بدون نیاز به سوزن) است، با ایجاد تمرکز و آرامش ذهن و جسم، شما را برای رسیدن به تناسب اندام کمک می‌کند.
«EFT» تکنیکی اثرگذار برای مقابله با پرخوری هیجانی
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «EFT»، نوع هیجان‌‌محور طب سوزنی قلمداد می‌شود، با این تفاوت که در این تکنیک، نیازی به سوزن زدن نیست. در عوض با ضربه‌زنی توسط انگشتان دست، مدارهای جریان انرژی در بدن تحریک می‌‌شود. چنین کاری در موارد زیادی نتایج چشمگیری فراتر از انتظارات ما دارد. یادگیری «EFT» و به‌کارگیری آن بسیار آسان است.

در کتاب «ذهن آرام، تناسب اندام» اصول پایه این تکنیک، کاربردهای چندسویه آن و مطالب جالبی درباره آن فرا خواهید گرفت. تمرکز این کتاب روی کاهش وزن و پرخوری هیجانی قرار دارد، اما باید به این نکته توجه کرد که درمان پرخوری تنها یک مورد از فهرست طولانی انواع نتایج موثر «EFT» است. این روش غالبا در درمان درد و نشانه‌های انواع بیماری‌ها مفید واقع می‌شود و در برخی مواردی که هیچ روش درمانی موثر واقع نمی‌شود، کارایی بالایی دارد.


«ذهن آرام، تناسب اندام» نوشته گری کریگ با ترجمه مشترک جواد خلعتبری، الهام شفیعی و مریم عبداللهی، با تکیه بر روش « EFT» که نوع هیجان‌محور طب سوزنی (اما بدون نیاز به سوزن) است، با ایجاد تمرکز و آرامش ذهن و جسم، شما را برای رسیدن به تناسب اندام کمک می‌کند.

در ادامه به یک مورد تجربه درمانی با استفاده از روش «EFT» اشاره می‌شود.
 
برخورد مستقیم با ولع شکلات
آلیسون راوورث: «چندی قبل جلسات متعددی با مراجع مردی داشتم که عاجزانه تلاش داشت تا وزنش را کاهش دهد. او ولع شدیدی به خوردن شکلات داشت. قبلا در این‌باره تلاش زیادی کرده بود و اگرچه از نیروی اراده بالایی برخوردار بود، با این‌حال ولع او به شکلات از نیروی بیشتری برخوردار بود. در جلسه «EFT» همچنان که نتیجه تلاش‌های ناموفق او در حفظ رژیم غذایی‌اش به‌خوبی قابل مشاهده بود، من تمرکز جلسه را روی شکلات قرار دادم، به‌طوری‌که مقداری از شکلاتی که باب میل او بود را جلوی او روی میز قرار دادم. درجه ولع او از 0 تا 10، روی 10 بود. سپس از او خواستم که درحالی‌که عبارت زیر را بر زبان می‌آورد: «هرچند ولع شدیدی به خوردن شکلات دارم بااین‌حال بدنم را دوست دارم. اگرچه واقعا عاشق این شکلات‌ها هستم، بااین‌حال بدنم را دوست دارم و به آن احترام می‌گذارم» نقطه زخم را ماساژ دهد. بدین ترتیب سطح ولع او به 9 کاهش یافت.


آنگاه یک عبارت طولانی‌ دیگر گفت: «هرچند می‌توانم این شکلات‌های بسیار خوشمزه را که در برابر من قرار گرفته و آب دهانم را راه انداخته، برداشته و بخورم، بااین‌حال من خودم را دوست دارم و به خودم احترام می‌گذارم و انتخاب کردم که خودم را لاغر تصور کنم» سپس نگاه عجیبی به من کرد و آه کشید. او گفت که تا این لحظه نتوانسته بود لاغری خود را تجسم کند. بعد از آن بار دیگر عبارت تغییر یافت: «اگرچه من کوهی از چربی هستم و به درد هیچ‌چیز نمی‌خورم، حتی به درد لاغری هم نمی‌خورم، بااین‌حال بدن و ذهنم را دوست دارم و برایم محترم هستند» سپس خنده‌اش گرفت و گفت که اکنون نگاهش به شکلات تغییر یافته است. من از او تقاضا کردم که توضیح بیشتری دراین‌باره بدهد. او گفت که شکلات دیگر برایش جاذبه‌ای ندارد. این یک نقطه عطف به‌شمار می‌آمد. از او پرسیدم اکنون چقدر دلش می‌خواهد شکلات بخورد و او در پاسخ گفت که اصلا میلی به این‌کار ندارد. سطح اشتیاق او به خوردن شکلات از 0 تا 10، صفر بود. یک موفقیت بی‌نظیر.»
 
نخستین چاپ کتاب «ذهن آرام، تناسب اندام» در 280 صفحه با شمارگان 500 نسخه به بهای 68 هزار تومان از سوی موسسه خدمات فرهنگی رسا راهی بازار نشر شده است.
کد مطلب : ۲۹۵۴۴۳
https://www.ibna.ir/vdceen8wxjh8oei.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه پویش #تندرست_باش_ای_ایران