دعوت به خواندن «تحصیل کرده»

دختر مشهوری که تا سال‌ها شناسنامه نداشت

کتاب تحصیل‌کرده به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد و بیش از ۶۲ هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار داشت.
دختر مشهوری که تا سال‌ها شناسنامه نداشت
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نشر آموت از زندگی نامه تارا وستوو ترجمه دیگری منتشر کرده است. این  کتاب را که مخاطبان زیادی در کشورهای مختلف داشته است، علی ایثاری کسمایی ترجمه کرده است. 

نویسنده با بیانی شیوا و خواندنی، داستان زندگی‌اش را می‌نویسد و چنان به صراحت از فضای خانوادگی خود پرده برمی‌دارد که همه‌ مخاطبان را تا آخر کتاب با خود همراه می‌کند.

این دختر جوان که تا سال‌ها شناسنامه ندارد و به اجبار خانواده مجبور است کار کند، به سختی تحصیل می‌کند و دنیای تازه‌ای برای خود می‌سازد و سرآخر به دانشگاه‌های معروف امریکا مثل کمبریج و هاروارد می‌رسد.

کتاب تحصیل‌کرده به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال ۲۰۱۸ انتخاب شد و بیش از ۶۲ هفته در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار داشت.

تارا وستوور سال ۱۹۸۶ در آیداهو به دنیا آمد. سال ۲۰۰۸ از دانشگاه بریگام یانگ لیسانس گرفت و پس از آن در دانشگاه کمبریج با بورسیه‌ی (بیل و ملیندا) گیتس به تحصیل ادامه داد. سال ۲۰۰۹ از کالج ترینیتی کمبریج، فوق‌لیسانس فلسفه گرفت و سال ۲۰۱۰ دانشجوی پژوهشگر تمام‌وقت هاروارد شد. تارا وستوور به کمبریج برگشت و سال ۲۰۱۴ مدرک دکتری تاریخ را از این دانشگاه گرفت. این کتاب نخستین اثر اوست.

علی ایثاری‌کسمایی، متولد ۱۳۲۵ در روستای کسما در گیلان، روزنامه‌نگار و مترجم پیشکسوت است که از او پیش از این دو کتاب معروف و پرفروش «تاریخچه‌ی خصوصی خانه» و «صعود زندگی من» در نشر آموت منتشر شده است.

کتاب «تحصیل‌کرده» نوشتهٔ «تارا وستوور» و ترجمه «علی ایثاری‌کسمایی» در ۴۹۶ صفحه و به قیمت ۶۶۰۰۰ هزار تومان از سوی نشر آموت به چاپ رسیده است.
کد مطلب : ۲۹۲۳۶۵
https://www.ibna.ir/vdcepw8wnjh8oxi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما