مجموعه داستان «پیامبر رحمت» از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی برای کودکان و نوجوانان منتشر شد.
داستان‌هایی از «پیامبر رحمت» به دست نوجوانان رسید
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه «پیامبر رحمت» شامل داستان‌های برگزیده جشنواره خاتم است که از سوی دفتر نشر فرهنگ اسلامی برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
 
این کتاب شامل سه داستان «پیامبر رحمت»، «تنها کلمه» و «یک سطل شیر شتر» است که به قلم دنیا احمد بابوری، معصومه علیزاده صدقیانی و سپیده شیخلو نوشته شده.
 
این داستان‌ها که از سوی سمانه شریفی تصویرگری شده‌اند، با موضوع حضرت محمد (ص) نوشته شده‌اند و تلاش می‌کنند مخاطب را با گوشه‌های از زندگی و شخصیت پیامبر اسلام (ص) آشنا کنند.
 
در بخشی از داستان «تنها کلمه» می‌خوانیم: «به دیوار کاهگلی کنارم تکیه دادم. در همان لحظه زنی از راه رسید. نیم نگاهی به من کرد و گفت: بانویم سخت‌پسند است اما تو دایه خوبی می‌شوی. با من بیا. زن دیگری نیز به دنبال ما می‌آمد. جلوتر دوید و گفت: به بانویتان بگویید مرا انتخاب کند. فرزندانم نان شب ندارند و با گرسنگی می‌خوابند. بعد با پشت دستش اشک‌های جاری شده‌اش را پاک کرد. دلم به حالش سوخت. به در خانه که رسیدیم، برگشتم. زنانی دور هم جمع شده بودند و گره پشم‌ها را باز می‌کردند. نزدیک شدم و گفتم: می‌شود کاسه‌ای آب به من بدهید؟ زنی بلند شد و گفت: حتما. کاسه آب را در دستم گرفته بودم که جمیل را دیدم. رم کرده بود. حارث به دنبال او می‌دوید. کاسه را زمین انداختم و به دنبال جمیل دویدم.»
 
مجموعه داستان «پیامبر رحمت» با شمارگان هزار نسخه و قیمت 12 هزار تومان منتشر شده است.
 
کد مطلب : ۲۷۶۷۳۴
https://www.ibna.ir/vdcgw39xtak9uu4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران