رمان «پيراهني برآب» منتشر شد.

موجودات خيالي در يك فانتزي ايراني

در اين رمان با شهري زير زميني، آيين‌هاي فتوت مشاغل، عروس قنات و موجودات خيالي روبه روييم.
موجودات خيالي در يك فانتزي ايراني
به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، در رمان«پيراهني برآب» نويسنده نگاه ويژه‌يي به افسانه‌ها و باورهاي بومي دارد كه آن را از نمونه‌هاي خارجي دور مي‌كند و به فانتزي ايراني نزديك مي‌شود.

در اين رمان با شهري زير زميني، آيين‌هاي فتوت مشاغل، عروس قنات و موجودات خيالي و باستاني ايراني چون شاهباز، موسيقار، هوبره‌ اتشين‌بال، درخت تيغال و ... روبه‌روييم كه مخاطب را به درون تخيل ناب ايارني مي‌برد.

ليلا باقري تجربه روزنامه‌نگاري دارد و «پيراهني برآب» نخستين رمان او مي‌باشد. اين رمان در مجموعه رمان ژانر نشر هيلا منتشر شده است. محمدحسن شهسواري دبير اين مجموعه در مقدمه‌يي كه بر كتاب نوشته است، علاوه بر برشمردن اهداف مجموعه ژانر اين رمان را نيز اشاره‌وار معرفي كرده است. 

بخشی از رمان: زیاد روی بام می‌آید، حتی اگر از بوی تعفن سرگیجه بگیرد، از بوی فاضلاب‌های خشک که دم به دم آروغشان را از هر سوراخی رها می‌کنند در شهر، شهر پر از چیزهای خشک. داغی مثل هیولایی تشنه تمام ذرات رطوبت را بلعیده و همه چیز را خشک و ترک ترک کرده، مخصوصاً درختان را. تنها درخت دو ر و برش که شاخه‌ای تر دارد، درخت خانه باغ قوزی است. پری همیشه تماشایش می‌کند. مثل حالا که آمده برای خرگوش‌ها آب بگذارد که یکباره گردباد پَر هم بلند می‌شود و مجبورش می‌کند در این داغی شال را دور سر و صورت بپیچد تا پرهای ریز در دهان و بینی‌اش نرود. عادت کرده به این گردبادهای گاه به گاه. باد که می‌وزد، بیشتر از همه پر پرنده‌هایی را بلند می‌کند که خورده شده‌اند. شکار شده‌ها یا آنهایی که از تشنگی تلف شده‌اند و هنوز بدنشان کرم نگذاشته، خورده می‌شوند و ازشان می‌ماند مشتی پر. پری از تصویر خوردن گوشت پرنده و چرنده هم دلش به هم می‌خورد، چه برسد به...

 رمان «پيراهني بر آب» نوشته ليلا باقري را نشر هیلا در ۲۷۹ صفحه با قیمت ۲,۵۰۰ تومان منتشر کرده است.
کد مطلب : ۲۷۲۹۹۲
https://www.ibna.ir/vdci3rarrt1ay32.cbct.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما