کتاب «مصاحبه‌گری و استخدام موفقیت‌آمیز» در پی آن است که با در دسترس قرار دادن منبعی که موضوع مصاحبه استخدامی را به صورت گام‌به‌گام و با زبانی کاربردی تشریح می‌کند، شرکت‌ها و سازمان‌ها را در یافتن بهترین گزینه‌ها از میان انبوهی از متقاضیان واجد شرایط همراهی کند.
​چگونه مصاحبه‌گری و استخدام موفقیت‌آمیز داشته باشیم؟/ راب یئونگ در کتابی پاسخ می‌دهد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «مصاحبه‌گری و استخدام موفقیت‌آمیز» نوشته راب یئونگ به ترجمه غلامحسین خانقائی از سوی انتشارات سازمان مدیریت صنعتی وارد بازار نشر شده است.
 
کتاب حاضر در چهارده فصل با عناوین چرا باید نحوه انجام مصاحبه را یاد بگیریم؟، ساختاربندی مصاحبه، مهارت‌های پرسشگری خود را پرورش دهید؟، از طرح پرسش‌های ضعیف خودداری کنید، مهارت‌های گوش دادن خود را تقویت کنید، چگونه خود را برای مصاحبه کردن آماده کنید، چگونه مصاحبه را آغاز کنید، شایستگی‌ها و نمونه پرسش‌های مربوط به هر یک، گفت‌وگو در مورد پول را چگونه هدایت کنید، چگونه مصاحبه را جمع‌بندی کنید، متقاضیان را درجه بندی و در مورد آن‌ها تصمیم‌گیری کنید، فرایند مصاحبه را ارزیابی کنید و بهبود بخشید، مدارک سودمندی برای مصاحبه تهیه کنید و سخنان پایانی سامان یافته است.

در بخشی از مقدمه درباره اهمیت موضوع کتاب آمده است: «آیا تا به حال فکر کرده‌اید که: از چند درصد استخدام‌هایتان، پس از گذشت شش ماه پشیمان می‌شوید؟ چقدر از وقت و انرژی خود را صرف مشکلات منابع انسانی می‌کنید؟ از چند نفر از کارکنانتان راضی هستید و دوست داشتید سایر افراد مانند آن‌ها بودند؟
 
یک استخدام موفق ریشه بسیاری از مشکلات منابع انسانی را می‌خشکاند و میزان رضایت شما را از مجموعه و کسب و کارتان افزایش می‌دهد. زمانی یک استخدام موفق حاصل می‌شود که ابتدا نیروهای توانمند جامعه را بیابیم و سپس توانایی‌ها و روحیات آن‌ها را از طریق یک مصاحبه حرفه‌ای و اصولی بررسی کنیم. به این ترتیب می‌توانیم امیدوار باشیم تلاش ما برای جذب نیرو، اثربخش است و به استخدام افرادی توانمند منتهی می‌شود؛ افرادی که نه‌تنها بازده کاری مجموعه را بالا می‌برند، بلکه علائق، روحیات و شخصیت کاری آن‌ها نیز با اهداف سازمان همراستاست.»
 
به گفته ناشر این کتاب، مصاحبه شغلی اثربخش ریشه استخدام موفق است. یافتن فرد مناسب برای یک شغل، از میان انبوه متقاضیان، فرایندی پیچیده و نیازمند تخصص و مهارت‌های ویژه است. ناگفته پیداست که اگر مدیران منابع انسانی و دیگران مدیران مرتبط با امر استخدام فرایندهای استخدامی را به صورت علمی و نظام‌مند هدایت کنند و به جای معیار قرار دادن خود و سلیقه‌های خود، روندهای امتحان پس داده را به کار گیرند، بسیاری از مشکلات مربوط به نیروی انسانی، که همانا از یک استخدام ناموفق برمی‌خیزند، از ریشه خشکانده می‌شود.

این کتاب موضوع مصاحبه استخدامی را به کاربردی‌ترین وجه ممکن شرح می‌دهد، و یاری‌گر شرکت‌ها و سازمان‌ها خواهد بود تا حلقه استخدامی خود را کامل کنند. کتاب در پی آن است که با در دسترس قرار دادن منبعی که موضوع مصاحبه استخدامی را به صورت گام‌به‌گام و با زبانی کاربردی تشریح می‌کند، شرکت‌ها و سازمان‌ها را در یافتن بهترین گزینه‌ها از میان انبوهی از متقاضیان واجد شرایط همراهی کند. 

کتاب «مصاحبه‌گری و استخدام موفقیت‌آمیز» با شمارگان هزار نسخه در 200 صفحه به بهای 10 هزار تومان از سوی انتشارات سازمان مدیریت صنعتی منتشر شده است.
کد مطلب : ۲۳۷۹۴۵
https://www.ibna.ir/vdchkqnim23nxwd.tft2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401