کتاب «زندگی و مبارزات حاج اصغر گلرومفرد» شرح حال فدائیان اسلام را از زبان این مبارز بیان می‌کند.
شرح حال فدائیان اسلام از زبان گلرومفرد منتشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «زندگی و مبارزات حاج اصغر گلرومفرد» به کوشش احمد فلسفی از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.

وی از یاران شهید نواب صفوی، رهبر فدائیان اسلام بود و این کتاب در واقع شرحی موجز از فعالیت‌های فدائیان اسلام است که با تکیه بر دیده‌ها و شنیده‌های مرحوم حاج اصغر گلرو مفرد، در دو فصل نگاهی به فعالیت‌های فدائیان اسلام و شرح حال و مبارزات تدوین شده است.
 
در صفحه 64 کتاب «زندگی و مبارزات حاج اصغر گلرومفرد» می‌خوانیم: «بعد از آن‌که مرا نیمه‌شب از داخل خانه‌ام دستگیر کردند، به مرکز اطلاعات شهربانی کل کشور بردند و در بازجویی‌های مقدماتی، با کتک زدن و شکنجه اولیه، چیزی عایدشان نشد. سپس مرا تحویل فرمانداری نظامی تهران دادند. هنگامی که وارد شدم بر خلاف مرکز اطلاعات شهربانی، مسئولین ذیربط به طور صوری و ظاهری جهت جلب توجه، ابتدا با رعایت احترام با من رفتار کردند. اما من کاملا این روش تکریم کردن را نوعی خدعه و شگرد بازجویان می‌دانستم. لذا احساس می‌کردم وارد سلاخ‌خانه شده‌ام و بازجویان را شبیه ابلیس می‌نگریستم...»

«زندگی و مبارزات حاج اصغر گلرومفرد» را انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی با شمارگان 30 هزار نسخه، قطع پالتویی، 136 صفحه و به بهای 30‌هزار ریال روانه بازار نشر کرده است.
کد مطلب : ۲۱۹۹۷۵
https://www.ibna.ir/vdca0onum49n6o1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده ویژه شهید سردار سلیمانی
پرونده ویژه چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس
رحلت امام خمینی(ره)