نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
بیماری‌های دستگاه ادراری را بیشتر بشناسید
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۹

بیماری‌های دستگاه ادراری را بیشتر بشناسید

 

کتاب «درمان جامع بیماری‌های کلیه، مثانه، پروستات» به بررسی شناخت بیماریی‌های دستگاه ادراری بدن و راه‌حل های درمان آن می‌پردازد.

 
مطالعه آسیبی به چشم سالم نمی‌رساند
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵

مطالعه آسیبی به چشم سالم نمی‌رساند

 

محمود جوشقانی، متخصص چشم و فوق تخصص قرنیه درباره آسیب‌هایی احتمالی که مطالعه زیاد می‌تواند بر چشم وارد کند گفت: اگر فرد به خودی خود و تحت تاثیر عوامل دیگر دچار ضعف بینایی نباشد، مطالعه آسیبی به چشم سالم وارد نمی‌کند.

 
بیابان‌زدایی مسئله‌ای است که مردم با تمام وجود درکش کرده‌اند
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰

بیابان‌زدایی مسئله‌ای است که مردم با تمام وجود درکش کرده‌اند

 

هر سال هفدهم ماه ژوئن روز جهانی بیابان‌زدایی است؛ این مناسبت بهانه‌ای شد تا به تولید محتوا و کتاب‌هایی که در این زمینه منتشر شده است بپردازیم. با وجود موقعیت جغرافیایی ایران و قرارگیری در کمربند گرم و خشک کره زمین؛ بیابان‌زایی در این کشور بیش از پیش اتفاق افتاده است. شواهد حاکی از آن است که توجه به ...

 
کتابی برای المپیادی‌ها و دانشجویان شیمی
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۸

کتابی برای المپیادی‌ها و دانشجویان شیمی

 

کتاب «اصول شیمی‌تجزیه و روش مسائل آن» به تبیین کامل مفاهیم و روش‌های حل مساله شیمی تجزیه می‌پردازد.

 
هوش مصنوعی: فضایی که برای جذب عموم مردم به دانش خالی مانده است
۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸

هوش مصنوعی: فضایی که برای جذب عموم مردم به دانش خالی مانده است

 

محمود البرزی درباره پیشرفت هوش مصنوعی در ایران و تالیف کتاب در این حوزه گفت: با وجود اینکه این علم در سطح دنیا قدمت زیادی ندارد ایران جزو کشورهایی است که در این زمینه تلاش‌های رو به جلویی داشته است اما این فضا برای مدارس و به ویژه کودکان در حال حاضر خالی است و ما نیاز داریم تا در این زمینه تالیفات در ...

 
با این کتاب از جسمتان خارج شوید
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱

با این کتاب از جسمتان خارج شوید

 

لوییس مونیرو در اولین اثر خود به نام «رمزگشایی از تجربه خروج از بدن» به بررسی نحوه خروج از بدن سخن می‌گوید. وی در این اثر به تجربه‌هایی اشاره می‌کند که در عین هشیاری تجربه خروج از بدن را داشته‌اند. فرهاد توحیدی ترجمه آن را برعهده داشته است.

 
دنیا دست‌پخت بانوی آذری را می‌چشد
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵

دنیا دست‌پخت بانوی آذری را می‌چشد

 

سمیرا جنت دوست، برنده جایزه جهانی گورمند(مسابقات کتاب‌های آشپزی) از روند فعالیتش در دنیای آشپزی می‌گوید. وی عنوان بانوی آشپزی دنیا را دارد و کمتر کسی در سطح آشپزی بین‌المللی است که نام این بانوی ایرانی را نشنیده باشد. در گفت‌گویی که خبرگزاری کتاب ایران با وی داشته است از شروع فعالیتش در شهر تبریز تا ...

 
تجلیل از پژوهشگران برتر علوم پایه
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴

تجلیل از پژوهشگران برتر علوم پایه

 

گروه علوم پایه فرهنگستان علوم، مراسم جایزه ابوریحان بیرونی را به مناسبت روز گرامی‌داشت این دانشمند نامی روز پنجشنبه، سی‌ویکم خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

 
​هیجان در تخفیفان؛ پیشنهادهای ویژه در ماه مهمانی خدا
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۳

​هیجان در تخفیفان؛ پیشنهادهای ویژه در ماه مهمانی خدا

 

تخفیفان جزء شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود که علاوه بر نشان اعتماد ملی الکترونیک، چندین جایزه معتبر در جشنواره‌های مختلف ملی به دست آورده است

 
کتاب جابجایی بین‌المللی دانشجویان و تحصیل‌کرده‌گان در سطح ایران و جهان منتشر شد
۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸

کتاب جابجایی بین‌المللی دانشجویان و تحصیل‌کرده‌گان در سطح ایران و جهان منتشر شد

 

دبیر ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی از انتشار کتاب جابجایی بین‌المللی دانشجویان و تحصیل‌کرده‌گان در سطح ایران و جهان خبر داد.

 
جان براونی
۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۹

هفت عنصری که جهان را دگرگون کردند

 

جان براونی، نویسنده آمریکایی مباحث علمی در کتابی با عنوان «هفت عنصر که جهان ما را دگرگون کردند» به تشریح عناصری می‌پردازند که هر کدام در نقشی جدی در سازندگی و تخریب جهان دارند.

 
مذاکره با اشیا راهی برای مذاکره با انسان
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۷

مذاکره با اشیا راهی برای مذاکره با انسان

 

رحمان شریف‌زاده در یادداشتی که در اختیار ایبنا قرا داده است به تبیین تفکیک‌هایی می‌پردازد که نمی‌تواند فهم خوبی از هستی، از جامعه، از علم، از تکنولوژی از انسان‌ها و غیرانسان‌ها به دست دهد.

 
ارائه الگوی کامل به سازمان‌ها برای ترویج علم
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷

ارائه الگوی کامل به سازمان‌ها برای ترویج علم

 

اکرم قدیمی درباره اطلاعات جمع‌آوری شده از نحوه فعالیت‌ سازمان‌های دولتی و غیر دولتی در ترویج علم گفت: پس از برگزاری دو نسشت و دریافت اطلاعات از سوی سازمان‌ها تا یک ماه آینده میزان نحوه فعالیت هر سازمان مشخص می‌شود و پس از آن به تناسب هر سازمان الگویی برای ترویج علم ارائه می‌شود.

 
حمید رحمانی
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۵

صفر تا صد کمیک‌استریپ در ایران

 

حمید رحمانی صنعت کمیک‌استریپ را پیش درآمد صنعت سینما و انیمیشن دانست. این صنعت به ارائه داستان‌های مصوری می‌پردازند و از تلفیق داستان با تصویر‌سازی به روش‌های مختلف، خلق می‌شود وی معتقد است کمیک‌استریپ ارزان‌ترین ابزار برای خلق یک قهرمان و شخصیت داستانی است.

 
با اشیا مذاکره کنید
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۴

با اشیا مذاکره کنید

 

رحمان‌شریف‌زاده(نویسنده) با کتاب «مذاکره با اشیا» به بحث و بررسی فلسفه علم و تکنولوژی می‌رود.

 
تست‌هایی که مغزتان را ورز می‌دهند
۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۵

تست‌هایی که مغزتان را ورز می‌دهند

 

انتشارات مرسل با انتشار کتابی با عنوان «تست هوش» با 500 تست جدید به نیاز برخی افراد برای بازیابی توانایی مغزشان پاسخ داده است.

 
شامد کلید سامان‌دهی فضای مجازی کشور
۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۰۷

شامد کلید سامان‌دهی فضای مجازی کشور

 

محمد رحمتی درباره نحوه اعطای کد شامد به محتوا و خدمات در فضای مجازی گفت: برای هر محتوا و بستر ارائه محتوا و خدمات اعم از از اپلیکیشن، وب سایت، محتوای ارزش افزوده دیجیتال، صفحات و کانال‌های عمومی فضای مجازی، کد یکتایی با عنون شامد یا شناسه الکترونیکی ملی محتوای دیجیتال، صادر می‌شود که اخذ این کد به ...

 
محمد قصاع
۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۹

برخی صاحبان علم داستان‌نویسی را کسرشانشان می‌دانند

 

محمد قصاع درباره میزان تالیف دانشگاهیان در حوزه علم به زبان ساده گفت: بسیاری از دانشگاهیان و صاحبان کرسی علم علاقه چندانی به تالیف کتاب در حوزه علم به زبان ساده ندارند چه برسد به اینکه بخواهند یک کتاب علمی برای کودکان منتشر کنند. برخی از آن‌ها تصور می‌کنند داستان‌نویسی کسرشانشان است.

 
دنیل افری
۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱

آیا آنچه که شما می‌گویید همان چیزی است که پزشکتان می‌شنود؟

 

ارتباط و نوع برخورد پزشک با بیمار از دیرباز مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است؛ چراکه این مسئله در ارتباط با همه اقشار جامعه از جمله خود پزشکان است و واضح است که بسیاری از آن‌ها برای درمان نقش بیمار را پذیرفته‌اند. دنیل افری پزشک و نویسنده کتاب«آنچه شما می‌گویید، آنچه پزشک می‌شنود» در کتابش به ...

 
افروز معتمد
۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۲

روایت‌هایی از پزشک و بیمار

 

افروز معتمد درباره مسئله اصلی که بین بیماران و پزشکان حاکم است گفت: متاسفانه در جامعه پزشکی رابطه بیمار با پزشک از وحدت مورد نیاز برخوردار نیست هدف من از ترجمه کتاب«آنچه شما می‌گویید، آنچه پزشک می‌شوند» این است که باید این فکر جا بیفتد که پزشکان و بیماران در یک جبهه و در یک سو قرار دارند.